Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czy bolą cię dziąsła?

Wcześniej czy później większość z nas będzie miała do czynienia z bólem dziąsła w większym bądź mniejszym stopniu. Tak naprawdę ból dziąseł po raz pierwszy występuje wtedy, gdy jesteśmy małymi dziećmi i pojawiają się u nas pierwsze zęby. Mało kto sięga pamięcią tak daleko wstecz, natomiast niektórzy z nas na pewno pamiętają ból dziąseł podczas wyrastania zębów mądrości.

Ból dziąsła może wynikać z wielu różnych przyczyn. Na szczęście istnieje również wiele sposobów na złagodzenie bólu.

Główną przyczyną bólu dziąseł jest zapalenie dziąseł. Może być kilka  powodów, przez które wystąpił stan zapalny wokół twoich zębów. Poza zapaleniem dziąseł istnieją również inne przyczyny bólu dziąsła, które mogą wynikać zarówno z twoich własnych zaniedbań, jak i z przyczyn od ciebie niezależnych.

Bez względu na przyczynę występowania bólu dziąsła trzeba pamiętać, że pojawienie się bólu jest sygnałem do podjęcia działań. Być może warto odwiedzić swojego dentystę albo bardziej skupić się na higienie jamy ustnej.

Dostarczamy zarówno pasty do zębów, jak i płyny do płukania jamy ustnej zawierające olejek z drzewa herbacianego, który ze względu na swoje właściwości może ci pomóc w utrzymaniu zdrowej jamy ustnej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach bólu dziąseł i zaletach naszych produktów.

Zestaw 5 kosmetyków na pęcherze w jamie ustnej lub na języku
Do codziennej pielęgnacji języka i jamy ustnej
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 219,99 zl
Zestaw 5 kosmetyków na pęcherze w jamie ustnej lub na języku - Do codziennej pielęgnacji języka i jamy ustnej

Objawy bólu dziąseł

Ból dziąsła można rozpoznać bez większych problemów, jednak istnieje kilka objawów, których pojawienie się wymaga natychmiastowego działania z twojej strony:

  • Dziąsła mogą mieć ciemniejszy kolor niż normalnie
  • Uczucie pulsowania w dziąsłach
  • Krwawienie z dziąseł

Jakie są przyczyny bólu dziąsła?

Istnieje wiele możliwych przyczyn bólu dziąsła. Niektóre to przyczyny medyczne, a inne są rezultatem posiadanych przez ciebie nawyków. Główną przyczyną jest zapalenie dziąseł, które w szczególności objawia się bólem, zaczerwienienie, obrzękiem, a nawet krwawieniem z dziąseł. Jeśli podejrzewasz u siebie zapalenie dziąsła, skonsultuj się z dentystą.

Pozostałe przyczyny to:

  • Zła higiena jamy ustnej
  • Zmiany hormonalne (np. ciąża)
  • Niedożywienie
  • Zbyt mocne szczotkowanie zębów
  • Istnienie aft
  • Różne rodzaje leków
  • Zażywanie używek

Jak można zapobiegać i leczyć ból dziąsła?

W praktyce leczenie i zapobieganie bólu dziąsła może być całkiem proste. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z problemem. Istnieją jednak sytuacje, kiedy trzeba skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Poniżej przedstawiamy kilka sugestii na temat tego, jak zacząć zapobiegać i leczyć ból dziąsła. Zacznijmy od zwrócenia uwagi na to, że kluczowe jest dbanie o higienę jamy ustnej.


Co ty możesz zrobić, aby zapobiec lub złagodzić ból dziąsła?

Dbanie o higienę jamy ustnej to podstawa, by cieszyć się zdrową jamą ustną. Nie jest to ani trudne, ani skomplikowane. Wręcz przeciwnie. Poniżej znajdują się trzy dobre rady na temat higieny jamy ustnej oraz zdrowia dziąseł.


Myj zęby dwa razy dziennie

Szczotkując zęby rano i wieczorem, usuniesz osad nazębny ze swoich zębów. Osad nazębny zwany również płytką nazębną to warstwa bakterii, która tworzy się naturalnie na zębach w wyniku tego, co jemy w ciągu dnia.

Jeśli nie usuwa się płytki nazębnej codziennie, bakterie będą przemieszczać się w kierunku dziąseł, powodując podrażnienia, a w najgorszym wypadku zapalenie dziąseł.

Używaj naszej pasty do zębów z olejkiem z drzewa herbacianego, która została specjalnie opracowana, aby zapobiegać podrażnieniom i bólowi dziąseł.

Pasta do zębów z olejkiem z drzewa herbacianym
Dla dobrej higieny jamy ustnej i pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł oraz pleśniawek w jamie ustnej
+15.000 recenzji
Cena regularna 29,99 zl
Cena promocyjna 29,99 zl Cena regularna
Pasta do zębów z olejkiem z drzewa herbacianym - Dla dobrej higieny jamy ustnej i pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł oraz pleśniawek w jamie ustnej

Pamiętaj o nitkowaniu

Ból dziąsła i zaczerwienienie znikną, jeśli podejmiesz niewielki wysiłek nitkowania zębów. Wielu z nas zapomina o stosowaniu nici dentystycznej. Nić dentystyczna pomaga usunąć resztki jedzenia, które tkwią między zębami, a szczoteczka do zębów nie jest w stanie ich dosięgnąć.

Spróbuj zatem włączyć nitkowanie do codziennej rutyny dbania o zęby. Nitkowanie szybko staje się dobrym nawykiem.

Na koniec użyj naszego płyn do płukania jamy ustnej z olejkiem z drzewa herbacianego

Kiedy już twoje zęby zostały umyte, a zużyta nić dentystyczna leży w koszu na śmieci, możesz dopełnić swoją sesję dbania o higienę jamy ustnej stosując nasz płyn do płukania ust z olejkiem z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego ma działanie przeciwzapalnie i zapewnia świeży oddech.

Płyn do płukania jamy ustnej
Przeciw nieświeżemu oddechowi i do pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł, grzybicy i paradontozie
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Płyn do płukania jamy ustnej - Przeciw nieświeżemu oddechowi i do pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł, grzybicy i paradontozie

Czym w zasadzie jest olejek z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego to olejek eteryczny pozyskiwany z drzewa Melaleuca alternifolia, które rośnie w części Australii leżącej w strefie podzwrotnikowej. Liście tego drzewa, ze względu na swoje właściwości, są wykorzystywane przez ludzi od setek lat.

Aborygeni australijscy używali liści w okładach na zainfekowane rany, ponieważ działały one korzystnie na stany zapalne. Obecnie z liści wydobywany jest olej, co otworzyło wiele nowych możliwości.

Wykorzystujemy olejek z drzewa herbacianego w wielu różnych produktach, a teraz dajemy ci szansę rozkoszowania się magią tego olejku. Nigdy więcej bólu dziąseł.


Profesjonalne leczenie

Jeżeli odczuwasz ból dziąseł, w wielu przypadkach możesz poradzić sobie z nim samodzielnie, zanim przerodzi się w zapalenie dziąseł. Zacznij od dbania o higienę jamy ustnej, używając produktów zawierających olejek z drzewa herbacianego, a bardzo szybko zobaczysz rezultaty.

Naturalnie są przypadki, kiedy powinieneś zwrócić się o profesjonalną pomoc do dentysty.

Nikt z nas nie będzie miał zdrowych zębów nigdy nie odwiedzając dentysty. Jeśli upłynęło dużo czasu od twojego ostatniego zabiegu usuwania kamienia nazębnego przez dentystę, zalecamy się na taki zabieg umówić. Dentysta usunie osad i sprawdzi, czy twoja jama ustna jest zdrowa. Kiedy po wizycie u dentysty twoja jama ustna jest czysta to do ciebie należy  dbanie o utrzymywanie w niej odpowiedniej higieny.

Tak jak różni są ludzie, tak różne są nasze jamy ustne. Dentysta pomoże ci dowiedzieć się, czy w twoich ustach są obszary wymagające szczególnej uwagi. Dentysta może również opracować dla ciebie plan dbania o higienę jamy ustnej.


Więcej dobrych rad jak zwalczać ból dziąseł

Mówi się, że jesteś tym, co jesz. W przypadku dziąseł nasza dieta również odgrywa ważną rolę. Słodkie jedzenie i słodzone napoje bardziej zanieczyszczają jamę ustną, dlatego, gdy mierzysz się z problemem nawracającego bólu dziąseł należy rozważyć ograniczenie spożywania rzeczy bogatych w cukier.

Palenie również może być przyczyną bólu dziąseł, więc warto je ograniczyć.

Ludzie żyją dłużej niż kiedykolwiek, dlatego nasze zęby muszą nam wystarczyć na bardzo długo, by całe życie pomagać naszemu organizmowi przyswajać potrzebne mu pożywienie. Upewnij się, że dobrze szczotkujesz zęby, ale pamiętaj, że zbyt mocne szczotkowanie może przynieść negatywny efekt. Delikatnie szczotkuj swoje zęby i nie zapomnij zawsze używać naszego olejku z drzewa herbacianego, by dodatkowo dbać o swoją  jamę ustną.

Zestaw 5 kosmetyków na pęcherze w jamie ustnej lub na języku
Do codziennej pielęgnacji języka i jamy ustnej
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 219,99 zl
Zestaw 5 kosmetyków na pęcherze w jamie ustnej lub na języku - Do codziennej pielęgnacji języka i jamy ustnej

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie