Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna?

Głównym powodem, dla którego musimy myć zęby od pierwszego momentu przebicia się przez dziąsła, jest uniknięcie chorób zębów i dziąseł. Celem szczotkowania zębów jest usunięcie lub zmniejszenie obecności w jamie ustnej bakterii, które są szkodliwe dla nas i naszego zdrowia.

Na szczęście posiadanie zdrowej jamy ustnej nie jest trudne. Przy odpowiednim skupieniu się na higienie jamy ustnej, bakterie mają bardzo mało miejsca do rozkwitu.


Jak zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej

Dobra higiena jamy ustnej zaczyna się od usunięcia płytki nazębnej i resztek jedzenia w kieszonkach dziąsłowych.

Trzy proste kroki mogą Ci pomóc w wykonaniu zadania. 

  1. Szczotkuj zęby naszą pastą z Tea tree olejkiem.
  2. Używaj nici dentystycznej pomiędzy wszystkimi zębami, aby usunąć resztki jedzenia, do których szczoteczka nie może dotrzeć.
  3. Na zakończenie zastosuj nasz płyn do płukania ust, aby uzyskać świeżą i czystą jamę ustną

Pasta do zębów z olejkiem z drzewa herbacianym
Dla dobrej higieny jamy ustnej i pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł oraz pleśniawek w jamie ustnej
+15.000 recenzji
Cena regularna 29,99 zl
Cena promocyjna 29,99 zl Cena regularna
Pasta do zębów z olejkiem z drzewa herbacianym - Dla dobrej higieny jamy ustnej i pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł oraz pleśniawek w jamie ustnej

Jak często należy myć zęby

Na pierwszy rzut oka nie pomyślałbyś, że zęby można szczotkować zbyt często, ale faktycznie można. Dlatego Duńskie Stowarzyszenie Stomatologiczne zaleca mycie zębów dwa razy dziennie: rano i wieczorem.

Częstsze szczotkowanie może spowodować uszkodzenie zarówno zębów, jak i dziąseł, ponieważ szczoteczki zbytnio się zużywają. Dlatego należy również upewnić się, że nacisk podczas mycia zębów nie jest zbyt mocny.

Najlepszy sposób mycia zębów

Chwyć szczoteczkę do zębów i umieść ją poziomo, tak aby włosie było skierowane w stronę powierzchni zębów. Zbliżając się do dziąseł, przechyl lekko szczoteczkę. Delikatnie dociskaj szczoteczkę do zębów i obracaj ją starannymi, równymi ruchami, aż wszystkie powierzchnie zostaną wyczyszczone.

Możesz użyć naszej pasty do zębów z Tea Tree olejkiem, nitki dentystycznej po szczotkowaniu i zakończyć pracę naszym płynem do płukania ust, który również zawiera Tea Tree olejek. Pomoże Ci to w walce z nieświeżym oddechem.

5 pak produktów na biały nalot na języku
Kosmetyki na biały nalot na języku spowodowany przez bakterie lub grzyby na języku
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 219,99 zl
5 pak produktów na biały nalot na języku - Kosmetyki na biały nalot na języku spowodowany przez bakterie lub grzyby na języku

Co to jest Tea Tree olejek?

Tea Tree olejek to australijski olejek eteryczny o pięknym zapachu kamfory. Olejek ma właściwości zarówno antyseptyczne, jak i przeciwzapalne, co czyni go szczególnie przydatnym w przypadku problemów skórnych i stanów zapalnych.

Pierwotnie liście drzewa herbacianego były miażdżone i wdychane w celu złagodzenia przeziębienia lub kaszlu. Liście były również używane do robienia okładów na rany i zadrapania. W ostatnich latach zaczęto je stosować jako olejek eteryczny, który teraz przynosi korzyści Tobie i Twojemu zdrowiu jamy ustnej.

Szczotkuj zęby naszą pastą z Tea Tree olejkiem i korzystaj z dobrodziejstw olejku. W ten sposób będziesz mieć zdrową jamę ustną.


Jak czuje się zdrowa jama ustna?

Większość z nas doświadczyła tego, jak higiena jamy ustnej może zmieniać się w ciągu dnia. Rano większość z nas sięga po szczoteczkę jako pierwszą rzecz, a wieczorem musimy zmyć dzienne spożycie pokarmów.

Kiedy masz zdrową jamę ustną, twoje zęby będą gładkie, dziąsła napięte i różowe, a oddech często również dobry.

Chociaż pasta do zębów i płyny do płukania ust z Tea Tree olejkiem są świetne dla higieny jamy ustnej, zawsze zalecamy odwiedzanie dentysty w odpowiednich odstępach czasu w celu wyczyszczenia zębów. Bez względu na to, jak dobra jest Twoja higiena jamy ustnej, nieuniknione jest pozbycie się kamienia nazębnego.


Jakie mogą być konsekwencje niewłaściwej higieny jamy ustnej?

Nigdy nie jest za późno na podjęcie higieny jamy ustnej. Nawet jeśli masz historię słabej higieny jamy ustnej. Niemycie zębów może mieć kilka konsekwencji. Może się okazać, że będziesz się zmagać z problemami:

Jak uniknąć konsekwencji złej higieny jamy ustnej

Starzejemy się jak nigdy dotąd i tak samo jest z naszymi zębami. Aby uniknąć stanów zapalnych i zapalenia przyzębia, w pierwszej kolejności polecamy Ci stosowanie naszej pasty do zębów z Tea Tree olejkiem i płynu do płukania ust, aby uzyskać korzyści z olejku.

Ważne jest, abyś zawsze traktował priorytetowo utrzymanie zębów w czystości. Codziennie rano i wieczorem poświęć co najmniej 2 minuty na szczotkowanie zębów. Badania pokazują, że elektryczna szczoteczka do zębów jest w rzeczywistości bardziej skuteczna niż zwykła szczoteczka, więc możesz rozważyć jej użycie. 

Małe dzieci mają młode zęby, które wypadną i urosną nowe. Ale to nie znaczy, że nie należy ich myć. Korzystne jest zaszczepienie dobrych nawyków higieny jamy ustnej u dzieci w młodym wieku.

Kiedy jesteś bardzo młody, zazwyczaj możesz usunąć większość niechcianej płytki nazębnej za pomocą szczoteczki do zębów. Z wiekiem, aby utrzymać zęby w czystości, może być konieczne uzupełnienie ich o szczoteczkę i wykałaczkę.

Nasz płyn do płukania ust pozostawia uczucie świeżości w ustach, dlatego zalecamy stosowanie go po umyciu zębów.

5 pak produktów na biały nalot na języku
Kosmetyki na biały nalot na języku spowodowany przez bakterie lub grzyby na języku
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 219,99 zl
5 pak produktów na biały nalot na języku - Kosmetyki na biały nalot na języku spowodowany przez bakterie lub grzyby na języku

Czy masz korony, mosty lub coś innego?

Jeśli Twój dentysta wykonał w Twojej jamie ustnej koronę, most lub coś innego, co nie jest naturalne, zalecamy, abyś używał swojej szczoteczki do zębów wyjątkowo sumiennie w tych miejscach. To właśnie tam naturalnie będą trafiać baterie.


Wiesz, czy stan zdrowia Twojej jamy ustnej jest dobry?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do starannego nitkowania i szczotkowania zębów, wkrótce zdasz sobie sprawę, że Twoja jama ustna wymaga nieco dodatkowej opieki. Jeśli masz wątpliwości, oto kilka wyraźnych wskazówek, że Twoja higiena jamy ustnej nie jest dobra:

  • W przypadku obecności płytki nazębnej
  • Jeśli dziąsła są wrażliwe lub krwawią
  • Jeśli masz zły smak w ustach
  • Jeśli dziąsła są ciemnoczerwone

Zdecydowana większość ludzi prędzej czy później doświadcza okresów, w których ich higiena jamy ustnej jest gorsza niż zwykle, a powodów tego jest wiele. Zacznij od utrzymania zębów w czystości za pomocą pasty do zębów z Tea Tree olejkiem, nitki dentystycznej i zakończ płukaniem ust.


Na szczęście zdrowa jama ustna jest uzależniające

Kiedy już przyzwyczaisz swoje usta do otrzymywania pielęgnacji od Australian Bodycare i uczucia czystości po nitkowaniu i płukaniu, szybko uzależnisz się od tego rytuału.

I to jest bardzo dobra rzecz.

Uczucie czystych ust jest niemal nie do opisania i cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego dzięki wspaniałym produktom, które nadają temu obowiązkowi przyjemny, osiągalny cel.

5 pak produktów na biały nalot na języku
Kosmetyki na biały nalot na języku spowodowany przez bakterie lub grzyby na języku
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 219,99 zl
5 pak produktów na biały nalot na języku - Kosmetyki na biały nalot na języku spowodowany przez bakterie lub grzyby na języku

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie