Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Dlaczego warto stosować skrobaczkę do języka - czy działa?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, to działa.

Posiadanie bakterii w ustach jest całkiem normalne. Jednak kiedy rozkładają one resztki jedzenia i martwe komórki powierzchniowe z błony śluzowej jamy ustnej, jako produkt uboczny uwalniają siarkowodór, merkaptan metylu i inne siarkowe gazy. I to powoduje nieprzyjemny zapach.

Skrobaczka do języka - zwana również czyścikiem do języka - przede wszystkim pomoże Ci w walce z nieświeżym oddechem poprzez usunięcie powłok i bakterii z powierzchni języka.

Powierzchnia języka jest nierówna, z rowkami i kanałami, które są idealnym miejscem do osiedlania się bakterii. Ponieważ odpady z bakterii mają nieprzyjemny zapach, pojawia się nieświeży oddech, który jest nieprzyjemny dla Ciebie i osób w Twoim otoczeniu.

Skrobaczka do języka może pomóc również w innych czynnikach, które wpływają na Twoje codzienne życie. Poniżej możesz dowiedzieć się o nich więcej. 

Poprawa smaku potraw podczas jedzenia

Kiedy oczyścisz swój język, może się okazać, że podczas jedzenia możesz poczuć więcej smaku.

Jeśli masz grubą powłokę na języku, może to oznaczać, że będzie brakować Ci smaku. Bakterie, resztki jedzenia i martwe komórki skóry mogą wpływać na Twoje kubki smakowe i tym przywodzić nieprzyjemny smak.

Jeśli więc zeskrobiesz powłokę z języka, możesz poprawić swój zmysł smaku i lepiej rozróżniać smaki słodkie, kwaśne, słone i gorzkie.

Zapobieganie chorobom zębów

Szkodliwe bakterie znajdujące się na języku mogą przenieść się na zęby i spowodować poważne zapalenie dziąseł, a następnie inne choroby zębów, takie jak choroby przyzębia.

Poza bólem i dyskomfortem, siedzenie na fotelu dentystycznym, aby poradzić sobie z tym problemem, nie jest tanie. Na szczęście jednak można temu zapobiec, regularnie czyszcząc zęby.


Jak używać skrobaczki do języka?

Używanie skrobaczki do języka jest proste. Łatwo też zauważyć, jak bardzo trzeba skrobać język. Jeśli kolonie bakterii są bardzo duże, mogą tworzyć żółtobiałą powłokę - ale dzięki skrobaczce do języka można ją zdrapać i zapewnić dobrą higienę jamy ustnej.

Wystarczy wykonać następujące czynności, krok po kroku:

  1. Stań przed lustrem i wystaw język najdalej jak potrafisz
  2. Umieść zaokrąglony koniec skrobaczki z tyłu języka. Jeśli poczujesz odruch kneblowania, zacznij bardziej od przodu i staraj się stopniowo cofać. Za jakiś czas się Twój język do tego przyzwyczai.
  3. Pociągnij skrobaczkę powoli do przodu w kierunku czubka języka - ważne jest, aby skrobać do przodu od tyłu, a nie odwrotnie.
  4. Powtórz tę czynność około ośmiu razy, lub w zależności od potrzeby - aż poczujesz, że zeskrobałeś całą powierzchnię. Pamiętaj, aby po każdym powtórzeniu wypłukać skrobak, tak aby usunąć powłokę przed ponownym skrobaniem.
  5. Umyj skrobaczkę ciepłą wodą z mydłem i wodą, a będzie gotowa do użycia następnym razem. Wysusz go i przechowuj w czystym, suchym miejscu. 

Upewnij się, że skrobiesz sam tył języka.

Kiedy używasz skrobaczki do języka, ważne jest, aby przejść do samego tyłu języka, ponieważ największe stężenie bakterii zwykle gromadzi się z tyłu, gdzie jest mniej zakłóceń. Dlatego podczas skrobania języka powinnaś wystawić go jak najdalej, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zeskrobać wszystkie powłoki.

Jeśli to możliwe, używaj czyścika do języka codziennie rano, przed umyciem zębów. Pamiętaj jednak, aby skrobać ostrożnie, aby nie zranić powierzchni języka.

Skrobaczka do języka do usuwania bakterii w jamie ustnej
Oczyszcza język i minimalizuje ryzyko wystąpienia nieświeżego oddechu
+15.000 recenzji
Cena regularna 44,99 zl
Cena promocyjna 44,99 zl Cena regularna
Skrobaczka do języka do usuwania bakterii w jamie ustnej - Oczyszcza język i minimalizuje ryzyko wystąpienia nieświeżego oddechu

Uzupełnienie innych produktów oczyszczających

Najkorzystniej jest używać skrobaczki do języka jako uzupełnienie innych produktów, które pomagają w utrzymaniu dobrej higieny jamy ustnej. Nawet jeśli skrobaczka jest skuteczna, gdy jest używana samodzielnie, jest jeszcze bardziej skuteczna, gdy jest używana razem z innymi produktami.

Oprócz dobrej pasty do zębów (i języka), dobrym uzupełnieniem skrobaczki do języka może być również płyn do płukania ust.

Niektóre języki są bardziej nierówne i mają głębsze rowki niż inne, co może utrudniać utrzymanie języka w czystości. Jeśli dotyczy to Ciebie, możesz sobie kupić płyn do płukania ust, który wzmacnia obronę jamy ustnej przed niepożądanymi bakteriami.

Zestaw startowy
Zestaw startowy do prawidłowej higieny jamy ustnej oraz pielęgnacji chorób przyzębia i grzybicy
+15.000 recenzji
Cena regularna 189,99 zl
Cena promocyjna 189,99 zl Cena regularna 234,99 zl
Zestaw startowy - Zestaw startowy do prawidłowej higieny jamy ustnej oraz pielęgnacji chorób przyzębia i grzybicy

FAQ


Do czego służy skrobaczka do języka?

Skrobaczka do języka to przydatne narzędzie do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Służy do usuwania bakterii, grzybów i resztek jedzenia z języka, ponieważ mogą one powodować nieświeży oddech.


Czy używanie skrobaczki do języka to dobry pomysł?

Tak, ponieważ usuwa szkodliwe bakterie z języka i pomaga utrzymać czystość i zdrowie jamy ustnej. Jeśli używasz go codziennie, możesz zmniejszyć ilość szkodliwych bakterii, które powodują nieświeży oddech, a w najgorszym przypadku mogą zaszkodzić Twoim zębom.


Gdzie mogę kupić skrobaczkę do języka?

Skrobaczkę do języka można kupić w Australian Bodycare, lub w aptece, w niektórych sklepach, a także na różnych stronach w Internecie.


Czy można skrobać język?

Tak, możesz zeskrobać swój język. Możesz myśleć, że brzmi to niebezpiecznie, ale to nie to samo, co golenie włosów na ciele. Skrobaczka do języka nie przypomina ostrego noża do golenia brody, ale mały łuk wykonany z metalu lub plastiku, który przeciąga się po powierzchni języka.


Jak często należy czyścić język?

Dobrym pomysłem jest czyszczenie języka codziennie rano, przed umyciem zębów. Wtedy masz pewność, że wszystko dokładnie wyczyścisz i zachowasz zdrowe zęby. Aby zapewnić sobie jeszcze bardziej regularne czyszczenie, możesz to robić również wieczorem - w ten sposób kończysz czynność dwa razy.

Zestaw startowy
Zestaw startowy do prawidłowej higieny jamy ustnej oraz pielęgnacji chorób przyzębia i grzybicy
+15.000 recenzji
Cena regularna 189,99 zl
Cena promocyjna 189,99 zl Cena regularna 234,99 zl
Zestaw startowy - Zestaw startowy do prawidłowej higieny jamy ustnej oraz pielęgnacji chorób przyzębia i grzybicy

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie