Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest środek smarujący?

Czy mówiliśmy to już wcześniej? Nie ma substytutu dla dobrego lubrykantu. Prawdziwy lubrykant jest po prostu lepszy, przyjemniejszy i zdrowszy. A cały dom nie będzie potem pachniał kokosem czy oliwą z oliwek. To jest bałagan!

Lubrykanty występują w wersjach na bazie wody i silikonu. Oba są dobre, ale ten na bazie wody jest zdrowszy i ma tę zaletę, że jest kompatybilny z prezerwatywami i zabawkami seksualnymi. Lubrykanty na bazie silikonu rozpuszczają prezerwatywy i niszczą zabawki seksualne. Więc to jest no-go, aby użyć silikonu, jeśli używasz prezerwatywy.

Dobry lubrykant na bazie wody nie tylko sprawia, że seks jest przyjemniejszy, ale także chroni błonę śluzową pochwy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstania owrzodzeń i skaleczeń, które mogą powodować pieczenie i dyskomfort po seksie. Jeśli uprawiasz seks analny, odpowiedni lubrykant jest również koniecznością.


Czy wiesz, że

Wiele kobiet doświadcza swędzenia, pieczenia i podrażnienia po seksie, co może być bardzo niekomfortowe. Jeśli po seksie pojawia się swędzenie i pieczenie, pomocne może być użycie żelu, który złagodzi suchość i dyskomfort intymny. W Australia Bodycare opracowaliśmy pyszny żel na bazie wody z Tea Tree olejkiem. Intim glide jest testowany dermatologicznie i może złagodzić suchość pochwy i dyskomfort intymny.

Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu
Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu - Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
Femigel przeciw swędzeniu, zapachowi i suchości pochwy
Odżywczy żel przeciw dyskomfortowi intymnemu i podrażnieniom
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 64,99 zl
Cena promocyjna Od 64,99 zl Cena regularna
Femigel przeciw swędzeniu, zapachowi i suchości pochwy - Odżywczy żel przeciw dyskomfortowi intymnemu i podrażnieniom

Czego można użyć zamiast lubrykantu?

Po prostu nic nie zastąpi prawdziwego lubrykantu na bazie wody. Jeśli zamówisz dzisiaj, w większości sklepów internetowych będziesz go miał za kilka dni.

Ale jeśli naprawdę nie możesz czekać, oto kilka propozycji alternatywnych "lubrykantów".

Olej kokosowy

Olej kokosowy to trochę cudowny lek. Smakuje niesamowicie, może być stosowany na skórę i włosy, i tak, olej kokosowy może być również stosowany jako smar. W wąskim sensie, że tak powiem.

Olej kokosowy jest stały w temperaturze pokojowej, więc zanim będziesz mógł go użyć, musisz go podgrzać. Możesz to zrobić w mikrofalówce lub po prostu odłamać kilka kawałków i podgrzać ręcznie. Olej kokosowy jest świetny do masażu, spróbuj sam. Nie polecamy używania go jako "lubrykantu", ponieważ jest to tłusta rzecz i nie jest to dobre rozwiązanie.

Chociaż olej kokosowy mógłby być używany jako lubrykant, tak naprawdę nie wiemy tego na pewno. Nie było wiele badań na temat seksu i oleju kokosowego. Problemem może być również to, że olej kokosowy jest silnym środkiem antybakteryjnym. W pochwie jest delikatna równowaga bakterii i wartości pH, a olej kokosowy może na nią negatywnie wpływać. Ponieważ olej kokosowy jest olejem, nie powinien być używany z prezerwatywami. Olej może rozpuścić prezerwatywę.

Olej migdałowy

Olej migdałowy to kolejny domowy olej, który może być używany jako "lubrykant". Ma ładny seksowny zapach i jest miły w dotyku na skórze. Olej ten działa również naprawdę dobrze jako olej do masażu.

Jest również nawilżający i no, do reszty możesz użyć w swojej sałatce. Olej migdałowy jest również dobry jako lubrykant, ponieważ nie plami. Podobnie jak w przypadku innych olejów, nie należy używać oleju migdałowego z prezerwatywami.

Jeśli masz trochę oleju migdałowego leżącego wokół, to go użyj, ale pamiętaj o tym by kupić prawdziwy lubrykant. Olej migdałowy może być używany, ale nie zapewnia takiej samej ochrony lub trwałości jak prawdziwy lubrykant na bazie wody.


Czego nie używać zamiast lubrykantu

Olej migdałowy i olej kokosowy to dwa naturalne oleje i prawdopodobnie nie zaszkodzi użycie ich jako lubrykantu - jednak odradzamy. Jeśli poczytasz w internecie, to niestety jest wiele złych sugestii dotyczących naturalnych lubrykantów. Na przykład wazelina, krem do rąk, mydło i oliwka dla dzieci. Ale żadne z nich nie działa jako lubrykant. Trzymaj się od nich z daleka!

Czy można użyć oliwki dla dzieci lub wazeliny zamiast lubrykantu?

Wazelina i oliwka dla niemowląt to dwie strony tej samej substancji, ropy naftowej, i nie są one zdrowe dla twojej pochwy (ani nigdzie indziej). Zarówno wazelina jak i oliwka dla dzieci mogą działać jako smar, ale nie są zdrowe dla Ciebie wewnętrznie.

Badania wykazały, że kobiety, które używają wazeliny wewnętrznie są dwukrotnie bardziej narażone na brak równowagi bakteryjnej w pochwie. Kobiety, które używają wewnętrznie olejku dla niemowląt są również bardziej narażone na rozwój infekcji pochwy. Nie jest to zabawne. Trzymaj się z dala od wazeliny i olejku dla niemowląt w łóżku.

Mydła i kremy

Mydła, szampony, kremy i tym podobne są absolutnym nie do użycia jako lubrykant. Jeśli kiedykolwiek miałeś mydło w cewce moczowej, prawdopodobnie wiesz dlaczego. To piecze jak cholera. To dlatego, że mydła i kremy mają zupełnie inną wartość pH.

Madolier

Oleje do gotowania, taki jak olej rzepakowy, olej słonecznikowy i oliwa z oliwek nie nadają się jako do zabaw seksualnych. Oliwa z oliwek jest najmniej szkodliwa i można ją stosować, jeśli jest tłoczona na zimno. Z kolei od pozostałych olejów należy trzymać się z daleka. Są one produkowane w bardzo niezdrowy sposób i nie są ani zdrowe do jedzenia, ani do spożywania w inny sposób. Mają też dość nieprzyjemny zapach. Nie jest zbyt sexy pachnieć jak frytownica!

Miłej zabawy!

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się nieco więcej o tym, czego możesz użyć jako lubrykantu. Zrób sobie przysługę i kup dobry lubrykant zamiast opróżniać kuchenną szafkę. Lubrykant jest tani, naturalny i super wygodny w użyciu. Wystarczy na wiele wspaniałych chwil!


Odpowiednie produkty

Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu
Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu - Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
Femigel przeciw swędzeniu, zapachowi i suchości pochwy
Odżywczy żel przeciw dyskomfortowi intymnemu i podrażnieniom
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 64,99 zl
Cena promocyjna Od 64,99 zl Cena regularna
Femigel przeciw swędzeniu, zapachowi i suchości pochwy - Odżywczy żel przeciw dyskomfortowi intymnemu i podrażnieniom

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie