Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co można zrobić z rozstępami na pośladkach? 

Chociaż rozstępy na pośladkach nie są niebezpieczne, dla wielu osób są one kosmetycznym utrapieniem. Niektórym może być trudno pokazać się przed partnerem, podczas gdy inni wolą unikać noszenia strojów kąpielowych, gdy zbliża się lato.

Na szczęście istnieją sposoby na to, aby czuć się znacznie bardziej komfortowo w stroju kąpielowym.

Istnieją różne metody, których możesz użyć, aby poprawić wygląd swoich tygrysich pasków na pośladkach. 

Odżywiają skórę dzięki składnikom odżywczym 

Nie ma cudownego leku, który całkowicie usunie rozstępy. Wyjaśnijmy to sobie od razu.

Ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry możesz znacznie zmniejszyć ich widoczność. 

Body Oil to odżywczy olejek, który szczególnie nadaje się do poprawy wyglądu skóry - w tym zmniejszenia widoczności plam starczych, blizn, a zwłaszcza rozstępów. 

Olejek jest bogaty w odżywcze i aktywne składniki, takie jak olejek z drzewa herbacianego, skwalan, olej migdałowy i słonecznikowy, które w unikalnym połączeniu zapewniają skórze najlepsze warunki dla bardziej równomiernego wyglądu. Przeciwdziała bakteriom, głęboko nawilża i jest bogaty w witaminę E, która jest ważnym źródłem poprawiającym widoczność rozstępów.

Podobnie jak 75% badanych, którzy zauważyli poprawę w swoich rozstępach, możesz również użyć olejku, aby zmniejszyć widoczność swoich rozstępów. 

Jak używać olejku

Olejek jest łatwy w użyciu i ma konsystencję, która szybko wchłania się w skórę, dzięki czemu nie powoduje uczucia lepkości.

Wmasuj kilka kropli w skórę pośladków 1-2 razy dziennie na czystą skórę. Przed ubraniem się odczekaj kilka minut, aby upewnić się, że olejek całkowicie wysechł.

Jeśli chcesz osiągnąć rezultaty, musisz stosować olejek regularnie. I będziesz potrzebować dużo cierpliwości, ponieważ twoje tygrysie paski nie staną się mniej widoczne z dnia na dzień. Dopiero po regularnym i sumiennym stosowaniu przez 12-20 tygodni zobaczysz poprawę stanu swojej skóry.

Zestaw kosmetyków na rozstępy
3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 214,99 zl
Zestaw kosmetyków na rozstępy  - 3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn

Napraw tygrysie paski za pomocą mikroigieł

Mikroigłowanie tworzy tysiące mikrokanałów w skórze za pomocą ostrych igieł, które wnikają głęboko w skórę.

Powoduje to kontrolowane "uszkodzenia" i stymuluje naturalny proces gojenia się skóry. Tworzy to świeży, nowy kolagen oraz poprawia i napina elastyczne włókna skóry.

Dzięki temu rozstępy wydają się mniejsze, a powierzchnia skóry staje się bardziej równomierna. 

Zminimalizuj rozstępy za pomocą lasera 

Innym zabiegiem poprawiającym wygląd rozstępów na pośladkach jest zabieg laserowy.

Fraxel jest tu szczególnie odpowiedni ze względu na swoją skuteczność i minimalny czas rekonwalescencji. Laser nie przerywa zewnętrznej warstwy skóry, ale wchodzi głębiej i tworzy małe "urazy" w tkance podskórnej z dużą kontrolą i precyzją.

Powoduje to, że skóra rozpoczyna proces naprawy, jednocześnie reaktywując włókna elastyczne. Skóra regeneruje się, dzięki czemu staje się bardziej napięta i gładsza. 

Czy można zapobiec rozstępom na pośladkach? 

Rozstępy to niewdzięczny problem skórny, ponieważ mogą pojawić się znikąd. Dlatego też trudno jest im zapobiegać. Można jednak podjąć środki zapobiegawcze, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się rozstępów na pośladkach lub w innych miejscach na ciele. 

Oto 3 wskazówki, które Ci w tym pomogą:

  1. Unikaj dużych przyrostów wagi. Stosuj zdrową i zróżnicowaną dietę - i ćwicz codziennie. Nie musi to być intensywny trening siłowy lub godzinne biegi. 30 minut ruchu dziennie może pomóc w utrzymaniu stabilnej wagi.
  2. Unikaj palenia. Palenie jest jednym z najgorszych wrogów skóry. Może sprawić, że skóra będzie bardziej zwiotczała i mniej elastyczna - co może wpłynąć na jej wygląd i zdolność do zachowania elastyczności.
  3. Utrzymuj dobry system pielęgnacji skóry. Nie udowodniono naukowo, że można zapobiegać rozstępom poprzez smarowanie skóry kremami i olejkami. Jednak przy odpowiednim reżimie pielęgnacji skóry wiele osób zauważa, że ich skóra staje się bardziej elastyczna dzięki odpowiedniej ilości nawilżenia.  

Czym są rozstępy i jak wyglądają?

Są to pęknięcia, które pojawiają się na skórze, gdy jest ona poddawana nadmiernemu i stresującemu nadmiernemu rozciąganiu.

Pojawiają się jako paski na skórze, na przykład na pośladkach, i mają niebiesko-fioletowy lub różowawy kolor, gdy pojawiają się po raz pierwszy. Z czasem kolor blednie i staje się bardziej podobny do otaczającej skóry lub bardziej białawy.

Rozstępy nie są niebezpieczne, ale stanowią powszechny problem kosmetyczny, który może wpływać na samoocenę. Mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele. Ale pośladki są szczególnie podatne na rozstępy.

Skóra wygląda jak pęknięcia, ponieważ dochodzi do uszkodzenia tkanki podskórnej. Raz wyrządzone szkody nigdy nie mogą się w pełni zregenerować. Oznacza to, że rozstępy na pośladkach i innych częściach ciała będą wiernym towarzyszem do końca życia.

Do pewnego stopnia będziesz musiała nauczyć się z nimi żyć, ale nie musisz zadowalać się brzydką, popękaną skórą. Istnieją różne opcje, aby zmniejszyć ich widoczność, czyniąc je mniej wyraźnymi, a w niektórych przypadkach prawie niewidocznymi.

Więcej informacji na temat pielęgnacji i opcji leczenia dowiesz się później, gdy zrozumiesz, dlaczego w ogóle pojawiają się rozstępy. 

Dlaczego na pośladkach pojawiają się rozstępy i kto je ma? 

Rozstępy na pośladkach - i w innych miejscach na ciele - pojawiają się, gdy skóra rośnie szybciej, niż jest w stanie nadążyć.

Skóra składa się z włókien. Są one elastyczne - podobnie jak gumka. Naturalna elastyczność skóry może zatem wytrzymać duży nacisk i rozciąganie bez pękania. Jeśli jednak zostanie poddana ekstremalnemu nadmiernemu rozciągnięciu, "elastyczność" w końcu stanie się luźna - a to może objawiać się pęknięciami w zewnętrznej warstwie skóry.

Rozstępy często pojawiają się na pośladkach, brzuchu, piersiach, plecach i udach - wszystkich miejscach, w których skóra jest najbardziej rozciągnięta.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mieć rozstępy na pośladkach i innych częściach ciała. To, kto je dostaje, jest ściśle związane z przyczynami powstawania tygrysich pasków. Poniżej przedstawiamy różne przyczyny ich powstawania. 

Przyrost masy ciała 

Jeśli przybierzesz dużo na wadze - często w krótkim okresie czasu - elastyczne włókna w Twojej skórze nie będą w stanie nadążyć za obciążeniem związanym z powiększaniem się złogów tłuszczu i wywieraniem nacisku na skórę. Właśnie dlatego nadwaga jest jednym z głównych powodów powstawania rozstępów na pośladkach.

Może to być spowodowane niezdrowym stylem życia, który powoduje przybieranie na wadze. Ale może to być również spowodowane ciążą, w której większość ludzi przybiera na wadze - niektórzy mniej, inni więcej. 

Wzrost i dojrzewanie 

W okresie dojrzewania ciało przechodzi poważne zmiany. Rośnie w szybkim tempie i dla wielu osób może to prowadzić do rozstępów na pośladkach, ponieważ włókna i skóra nie nadążają za szybkim wzrostem.

To samo może się zdarzyć w przypadku intensywnego treningu siłowego, podczas którego mięśnie pośladków powiększają się w bardzo krótkim czasie. 

Utrata wagi 

Przybieranie na wadze może powodować rozstępy na pośladkach, podobnie jak utrata wagi.

Jeśli schudniesz dużo w krótkim czasie, elastyczne włókna nie będą w stanie nadążyć za zmianami w twoim ciele i skórze - co może prowadzić do charakterystycznych tygrysich pasków. 

Zmiany hormonalne

Jeśli twoje ciało przechodzi zmiany hormonalne, może to objawiać się rozstępami na pośladkach.

Zmiany hormonalne mogą wpływać na elastyczność włókien. Zwykle dzieje się tak w związku ze zmianami hormonalnymi podczas ciąży lub dojrzewania. 

Genetyka 

Twoja mama ma rozstępy na pośladkach? W takim razie istnieje większe prawdopodobieństwo, że Ty też je będziesz mieć. Genetyka może odgrywać rolę w powstawaniu rozstępów.

Podczas gdy niektórzy ludzie mają silny typ skóry z mocnymi włóknami elastycznymi, inne rodziny mogą mieć odwrotną tendencję. 

Zestaw kosmetyków na rozstępy
3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 214,99 zl
Zestaw kosmetyków na rozstępy  - 3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie