Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

1. Paszport

Przede wszystkim pamiętaj o paszporcie, jeśli wybierasz się na wakacje za granicę. Paszport jest niezbędny, aby w ogóle móc się gdziekolwiek dostać. Umieść więc swój paszport na szczycie listy rzeczy do zrobienia. Umieść paszport w bagażu podręcznym w kieszeni, gdzie będzie łatwo dostępny, gdy będziesz musiał go okazać przy stanowisku odprawy, kontroli bezpieczeństwa i podczas zakupów w sklepach na lotnisku.

Pamiętaj również, aby sprawdzić, czy Twój paszport jest nadal ważny. Trudno jest być na lotnisku i zdać sobie sprawę, że paszport powinien zostać odnowiony. Podczas wakacji w niektórych krajach paszport musi być ważny przez co najmniej sześć miesięcy po powrocie do domu. Dotyczy to na przykład Turcji.


2. Niebieska karta ubezpieczenia zdrowotnego

Jeśli doznasz urazu lub zachorujesz podczas wakacji za granicą, nie ma sensu machać żółtą kartą ubezpieczenia zdrowotnego przed twarzą zagranicznego lekarza. Aby uzyskać opiekę medyczną na takich samych warunkach jak w w Twoim kraju, należy pamiętać o zabraniu ze sobą niebieskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego, która jest powszechnym ubezpieczeniem w UE.

Należy jednak pamiętać, że w krajach spoza UE/EOG nie jest się objętym niebieską kartą ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego podróżując do tych krajów, musisz sam dowiedzieć się, w jaki sposób jesteś objęty ubezpieczeniem, a w większości przypadków dobrym pomysłem jest wykupienie prywatnego ubezpieczenia podróżnego.


3. Karty kredytowe i waluta

Nie będzie łatwo wyjechać bez karty kredytowej lub waluty kraju, do którego podróżujesz. Dobrym pomysłem jest wymiana pieniędzy przed odjazdem, ponieważ mogą wystąpić opłaty i inne drogie koszty związane z wymianą w miejscu docelowym lub na lotnisku.

W większości miejsc można płacić kartą kredytową, ale jeśli podróżujesz na lokalny targ lub podobne miejsce, dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą gotówki - w ten sposób możesz targować się o cenę.


4. Higiena intymna

Jeśli jesteś jak większość ludzi podróżujących w cieplejsze miejsca, na pewno się spocisz, wygrzewając się w promieniach słońca lub odkrywając miasto i przyrodę swojego podróżniczego raju. Tak czy inaczej, dobra higiena intymna będzie niezbędna, ponieważ pot i nieodpowiednia pielęgnacja w tym obszarze mogą szybko doprowadzić do nieprzyjemnego zapachu, swędzenia i podrażnień.

Dlatego niezbędne jest delikatne, ale skuteczne mydło intymne, które skutecznie oczyszcza okolice, nie zaburzając naturalnej równowagi bakteryjnej w delikatnym obszarze. Upały i nagłe zmiany klimatu mogą być również trudne dla okolic intymnych, dlatego warto sprzymierzyć się z Femigel i Femi Daily, które przeciwdziałają intymnym podrażnieniom i suchości, zachowując naturalną równowagę nawilżenia.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

5. Sprzęt do golenia

Sprzęt do golenia jest niezbędny podczas podróży - zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Podróżowanie to świetna okazja do pielęgnowania związku i okazywania partnerowi troski. Oznacza to, że podróżowanie i seks często idą w parze.

Pamiętaj więc o przycinaniu lub goleniu części intymnych, jeśli chcesz wyglądać seksownie. Aby to zrobić, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do golenia, aby uniknąć czerwonych bąbelków po goleniu. Chyba nie chciałeś, aby tak się stało, gdy masz być górą przed swoim partnerem, prawda?

Włoski szybko odrastają, więc może być konieczne kilkukrotne użycie maszynki do golenia na wakacjach, jeśli lubisz czysty wygląd. Golenie jest trudne dla skóry, dlatego należy optymalnie dbać o skórę przed, w trakcie i po goleniu intymnym, aby uniknąć infekcji bakteryjnych i irytujących czerwonych zgrubień po goleniu.

Dzięki odpowiednim akcesoriom do golenia intymnego będziesz również gotowa na plażę bez nieestetycznych czerwonych bąbelków na linii bikini.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

6. Apteczka pierwszej pomocy

Podróżowanie powinno być wolne od stresu i zmartwień. Jednak po przybyciu do innego kraju organizm może szybko zareagować na różne bakterie kwasu mlekowego, na przykład z pożywienia i wody. W wielu miejscach zaleca się, aby nie pić wody z kranu, ale jeśli zdarzy ci się wziąć łyk pod prysznicem, możesz skorzystać z pomocy różnych preparatów, które pomagają żołądkowi w przypadku rozstroju żołądka.

Dlatego dobrym pomysłem jest spakowanie do podróżnej walizki niewielkiej apteczki. Nie musi to być cała izba przyjęć, ale raczej niezbędne rzeczy, takie jak tabletki na ból głowy, tabletki na żołądek oraz sztyft antyseptyczny i przeciwświądowy, który skutecznie przeciwdziała dyskomfortowi związanemu z ukąszeniami komarów, których trudno uniknąć w tropikalnym klimacie.

Dowiedz się więcej: Jak leczyć ukąszenia od komarów

Spot Stick na ugryzienie komara
Sztyft przeciwświądowy przeciw bakteriom i podrażnieniom po ukąszeniach owadów
+15.000 recenzji
Cena regularna 44,99 zl
Cena promocyjna 44,99 zl Cena regularna
Spot Stick na ugryzienie komara - Sztyft przeciwświądowy przeciw bakteriom i podrażnieniom po ukąszeniach owadów

7. Krem do opalania i po opalaniu

Krem przeciwsłoneczny i krem po opalaniu są niezbędne podczas wakacji w południowych klimatach. Dzięki odpowiedniej ochronie skóry można uniknąć poparzeń i bezsennych nocy z czerwonymi, obolałymi ramionami i resztę urlopu spędzonego w cieniu.

Za granicą wskaźnik UV jest nieco wyższy niż w Danii, więc należy chronić się za pomocą jeszcze wyższego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej. Jako minimum zaleca się stosowanie faktora 30 za granicą, a jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, powinieneś rozpocząć wakacje z faktorem 50, dopóki Twoja skóra nie przyzwyczai się do słońca. Upewnij się, że masz na sobie dużo kremu do opalania i stosuj go regularnie przez cały dzień - nie wystarczy nałożyć go z samego rana. Stosuj również krem przeciwsłoneczny, jeśli dużo się pocisz i gdy przebywasz w wodzie. Nawet jeśli krem do opalania jest wodoodporny.

Na wakacjach, na których jest dużo słońca, plaży i relaksu, nieodzowną częścią plecaka jest również krem po opalaniu. Zarówno na wypadek poparzenia słonecznego, jak i dlatego, że słońce i woda morska bardzo wysuszają skórę, która potrzebuje dużo wilgoci. Krem po opalaniu łagodzi, chłodzi i nawilża skórę, a także pomaga dłużej utrzymać opaleniznę.

Produkty do pielęgnacji skóry na wakacjach
Produkty do pielęgnacji oparzeń słonecznych lub innych problemów skórnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 219,99 zl
Cena promocyjna 219,99 zl Cena regularna 244,99 zl
Produkty do pielęgnacji skóry na wakacjach - Produkty do pielęgnacji oparzeń słonecznych lub innych problemów skórnych

8. Komórka/kamera

Zdjęcie jest warte tysiąca słów. Dlatego aparat fotograficzny jest niezbędnym elementem walizki, jeśli chcesz uchwycić dobre wspomnienia z wakacji.

Aby jednak zaoszczędzić miejsce w walizce, można pominąć aparat cyfrowy i używać smartfona do robienia zdjęć. Aparat w wielu smartfonach jest teraz tak dobry, że robi zdjęcia godne pocztówki. Prawdopodobnie spakowałeś już swój telefon jako pierwszą rzecz w walizce.


9. Stroje kąpielowe i lekka odzież

Dla wielu osób jednym z najważniejszych rzeczy podczas podróży jest strój kąpielowy, dlatego powinien on znaleźć się na liście rzeczy do spakowania. Spacerowanie po piaszczystej plaży w samych kąpielówkach lub bikini jest synonimem wolności. W rzeczywistości strój kąpielowy jest prawie ważniejszy niż rzeczywiste ubranie - przynajmniej jeśli wybierasz się na czysto relaksujące wakacje przy basenie lub na plaży. Spakuj więcej niż jeden zestaw strojów kąpielowych, aby mieć w co się przebrać. Dobrym pomysłem jest również spakowanie zestawu do bagażu podręcznego na wypadek zagubienia bagażu rejestrowanego.

Dodaj lekką odzież do listy rzeczy do spakowania, aby móc spakować ją do walizki i pamiętaj, aby sprawdzić prognozę pogody w domu przed wyjazdem. Da ci to również wskazówkę, czy będziesz potrzebować ciepłego sweterku lub czegoś podobnego wieczorem.


10. Plecak i dobre buty

Jeśli wybierasz się na wycieczkę z plecakiem, plecak i dobre obuwie są oczywiście niezbędną częścią ekwipunku podróżnego. Ale nawet jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi lub partnerem, warto zabrać ze sobą plecak i dobre buty.

Prawdopodobnie wakacje chcesz spędzić w cieple, poznająć nową kulturę. Dlatego powinieneś zabrać ze sobą dobry plecak i obuwie, które możesz wykorzystać podczas wędrówek po górach, odkrywania życia w mieście lub w inny sposób poznawania innej kultury. Upewnij się, że plecak ma miejsce na butelki z wodą i kilka dodatkowych ubrań, jeśli poruszasz się w obszarach, w których musisz być w stanie szybko założyć i zdjąć dodatkową warstwę odzieży. Aby zaoszczędzić miejsce, możesz używać tego samego plecaka jako bagażu podręcznego w samolocie i jako plecaka podczas wycieczek w trakcie podróży.

Jeśli będziesz chodzić na długich dystansach, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w parę butów, które zapewniają dobre wsparcie i amortyzację - zwłaszcza jeśli planujesz chodzić po twardych nawierzchniach.


Wskazówki dotyczące pakowania walizki

Pakowanie walizki zgodnie z listą pakowania zawierającą rzeczy niezbędne do dobrego podróżowania wymaga odrobiny przemyślenia. Dobrym pomysłem jest pakowanie ciężkich przedmiotów na dole walizki, a lżejszych na górze. Pakuj się mądrze i wypełniaj luki tam, gdzie jest pustka. Można to zrobić, zwijając skarpetki w kulki i wkładając je do butów - w ten sposób nie stracą swojego kształtu. Upewnij się również, że rzeczy, do których potrzebujesz szybkiego dostępu, znajdują się na górze.

Spakuj walizkę w kategorie, aby łatwo było śledzić znajdujące się w niej rzeczy. I wreszcie, bądź selektywny podczas pakowania ubrań, przyborów toaletowych itp. Większość kremów, dezodorantów i past do zębów jest dostępna w rozmiarach podróżnych, dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca w walizce.

Produkty do pielęgnacji skóry na wakacjach
Produkty do pielęgnacji oparzeń słonecznych lub innych problemów skórnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 219,99 zl
Cena promocyjna 219,99 zl Cena regularna 244,99 zl
Produkty do pielęgnacji skóry na wakacjach - Produkty do pielęgnacji oparzeń słonecznych lub innych problemów skórnych

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie