Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co powoduje przekrwienie naskórka i jak możesz utrzymać skórę w czystości?

Plamy są wywoływane przez bakterie skórne Propionebacterium acnes, które żywią się sebum naturalnie wytwarzanym przez skórę.

Bakteria ta jest również naturalną częścią naturalnej flory Twojej skóry. Ale kiedy Twoje gruczoły łojowe stają się podrażnione lub nadmiernie wytwarzają sebum, może pojawić się problem, czyli wypryski. Kiedy łój jest rozkładany przez bakterie, powstają zarówno odpady, jak i kwasy tłuszczowe, które mogą podrażniać gruczoły łojowe, powodując stan zapalny - i tu zaczyna się problem.

Zapalenie objawia się najpierw jako bolesne, czerwone, małe pryszcze, po których mogą przekształcić się one w czerwone wypryski zawierające żółtawą ropę, złożoną z rozbitego łoju.

Jak wyglądają wypryski i przekrwiona skóra?

Wypryski mogą być duże i małe. Mogą występować głęboko w skórze lub na jej powierzchni, mieć formę małych, białych pryszczy lub zaskórników. Ale wspólne dla nich wszystkich jest to, że są one powodowane przez zatykanie się i podrażnienia gruczołów łojowych (porów).

To znaczy, że może być wiele powodów, dlaczego pojawiają się wypryski- w większości przypadków można wiele zrobić, aby oczyścić skórę i zachować zdrową cerę.

Powody, dla których Twoja skóra może być zanieczyszczona:

  •  Geny – Twoje geny mogą mieć decydujący wpływ na to, czy wystąpią pryszcze czy trądzik. Jeśli Twoi rodzice mieli przekrwioną skórę, możesz odziedziczyć ten sam problem. Jeżeli cierpisz na zaostrzony trądzik, dobrym pomysłem może być zasięgnięcie porady lekarskiej. 
  • Hormony – kiedy zmienia się równowaga hormonalna, może to powodować przekrwienie skóry i wypryski. Dotyczy to zwłaszcza nastolatków, kobiet w ciąży, niektórych faz cyklu miesiączkowego i innych zmian hormonalnych.
  •  Stres – kiedy Twój organizm pracuje ponad siły i jesteś zestresowana- może to zmniejszyć zdolność organizmu do utrzymania swojej normalnej równowagi. To może skutkować zatykaniem porów skóry i wypryskami. Stres jest również stanem zapalnym, który pogarsza zapalenia w organizmie, co może również powodować przekrwienie i wypryski.
  •  Przetłuszczające się włosy i skóra głowy – jeżeli masz przetłuszczające się włosy, tłuszcz może przedostać się na twarz, powodując przetłuszczenie i przekrwienie cery. Możesz sobie pomóc, jeśli myjesz włosy dobrym szamponem, który nie wysusza włosów i skóry.
  •  Zatkane pory – Twoje pory i gruczoły łojowe mogą się zatykać z wielu powodów, od braku odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej po zbyt rzadką zmianę pościeli.
  •  Zła dieta – Twoje ciało funkcjonuje najlepiej, kiedy utrzymujesz zdrową i zróżnicowaną dietę. Niektóre badania wskazują, że chipsy i produkty mleczne mogą powodować przekrwienie skóry.
  •  Za dużo makijażu – kiedy Twoja skóra nie jest w stanie „oddychać”, może to spowodować blokowanie się porów. Pomocne jest używanie kosmetyków do makijażu bezolejowego. Co ważne- pamiętaj, aby codziennie zmywać makijaż przed pójściem spać.
  •  Nie myj twarzy zbyt często – jeżeli chcesz mieć czystą skórę, ważne jest, aby odpowiednio ją czyścić i pielęgnować. Częste mycie silnymi produktami może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej jest zadbać o dobrą pielęgnację dla skóry, która oczyszcza i odżywia skórę.

Czy cierpisz na zanieczyszczoną skórę na niektórych obszarach twarzy?


Jak uzyskać czystą i gładką cerę za pomocą odpowiednich produktów

Marzysz o zdrowej, czystej i gladkiej cerze? Odpowiedzią jest dobra rutyna pielęgnacji skóry.

Czy cierpisz na problemy z zanieczyszczoną skórę? Poniżej przygotowaliśmy indywidualną rutynę pielęgnacyjną, która leczy i zapobiega trądzikowi i wypryskom, pozostawiając czystą i gładką cerę.

Krok: 1 – Mycie Twarzy

Zacznij każde rano od umycia twarzy środkiem do oczyszczania twarzy. Polecamy Face Wash od Australian Bodycare. Ten środek do mycia twarzy jest jednocześnie łagodny, delikatny i skuteczny. Głęboko oczyści Twoją skórę, nie wysuszając jej i nie powodując dalszych podrażnień.

Czy nosisz makijaż? Jeśli tak, zacznij od użycia środka do demakijażu, a następnie użyj płynu do mycia twarzy, aby usunąć pozostały makijaż i głęboko oczyścić pory.

[face-wash]

Krok: 2 – Tonik do Twarzy

Po oczyszczeniu skóry, kolejnym etapem jest użycie toniku do twarzy. Pomaga on zatrzymać wilgoć, powstrzymać zabrudzenia, przywrócić skórze równowagę i przygotować ją do następnego etapu. Polecamy Face Tonic od Australian Bodycare, który zawiera naturalne składniki aktywne, które działają na każdy typ skóry. Jest szczególnie korzystny w przypadku skóry tłustej lub ze skłonnością do trądziku.

Krok: 3 – Krem do Twarzy

Po oczyszczeniu skóry, czas na nawilżenie i dodatkową pielęgnację twarzy. Każdy rodzaj skóry potrzebuje nawilżenia - nawet tłusta. Polecamy Face Cream od Australian Bodycare, który zapewnia optymalne nawilżenie i pielęgnację każdego typu zanieczyszczonej skóry, niezależnie od tego, czy jest wrażliwa, sucha czy tłusta.

Krok: 4 – Maseczka do twarzy

1-2 razy w tygodniu możesz uzupełnić rutynową pielęgnację skóry dobrą maseczką do twarzy. Jeśli masz zanieczyszczoną skórę, łagodna i delikatna maseczka z glinką od Australian Bodycare zapewni dodatkową, idealną opiekę skórze. Zapewnia wyjątkowo głębokie czyszczenie, a także zawiera pokruszoną skorupkę orzecha sandałowego, która złuszcza skórę (w celu usunięcia martwych komórek naskórka) i pozostawia promienną cerę.

Krok 5: Sztyft punktowy

Czy masz wyprysk, który rośnie? W takim razie Spot Stick od Australian Bodycare będzie idealny. Szybko i skutecznie zapobiega i leczy wypryski, zanim mogą się one nadmiernie rozwinąć. Możesz go stosować jako dodatkowy element rutyny pielęgnacyjnej, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej
5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej - 5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami

12 sposobów na czystą skórę:

1. Myj włosy

Czy masz skłonność do przetłuszczających się włosów? A może stosujesz produkty do stylizacji, takie jak wosk? Bakterie i olejki można łatwo przenieść z włosów na twarz. Dlatego ważne jest, aby regularnie myć włosy i trzymać je z daleka od twarzy.

Pamiętaj, że częste mycie może uszkadzać włosy. Dlatego warto wybrać łagodny szampon, na przykład Australian Bodycare Hair Clean.

2. Nie dotykaj twarzy palcami

Twoje palce są pokryte brudem, olejami i bakteriami. Aby zapobiec ich przenoszeniu na twarz i potencjalnym powstawaniu wyprysków, ważne jest, aby unikać dotykania twarzy.

Wszyscy dotykamy twarzy o wiele częściej niż mogłoby się nam wydawać. Najlepsze, co możesz zrobić, to próbować i jak najczęściej odrywać ręce od twarzy.

3. Zostaw wypryski w spokoju

Pozostawienie podrażnionego miejsca w spokoju może być trudne, a nawet niemożliwe. Ale najlepsze, co możesz zrobić, to po prostu zostawić je w spokoju. Dotykając go, ryzykujesz rozprzestrzenienie się stanu zapalnego w inne miejsce na twarzy, co spowoduje pojawienie się większej liczby wyprysków - i prawdopodobnie blizn na uszkodzonej skórze.

Jeżeli nie możesz nic na to poradzić, upewnij się, że robisz to dobrze. Zdezynfekuj dotknięty obszar przed i po - Australian Bodycare Spot Stick jest do tego idealny.

4. Zmywaj makijaż – codziennie

Czasami może być kuszące, aby pójść spać z makijażem. Ale to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swojej skórze. To zamyka pory skóry i stwarza optymalne warunki dla rozwoju bakterii i powstawania pryszczy.

Dlatego upewniaj się, że zawsze i każdego dnia zmywasz swój makijaż.

5. Bądź ostrożny z nakryciami głowy

Czapki, kaski, szaliki itp. mogą być pełne bakterii i przykrywać skórę, zapobiegając przepływowi powietrza i tworząc w ten sposób idealne warunki do rozwoju bakterii.

Zdejmij nakrycie głowy i pozwól skórze oddychać - lub przynajmniej regularnie pierz kapelusz lub czapkę, którą nosisz. Jeśli masz zamiar nosić czapkę czy kapelusz, wybierz materiały, które pozwolą Twojej skórze oddychać. Unikaj tkanin takich jak poliester. Zamiast tego wybierz bawełnę lub włókna naturalne.

6. Odżywiaj się w sposób zdrowy i zróżnicowany – a także ćwicz

Chociaż nie potwierdzono bezpośredniego związku między niezdrową żywnością a zanieczyszczoną skórą – kondycja Twojego ciała i dobre samopoczucie poprawiają się dzięki zdrowemu odżywianiu i ćwiczeniom.

Istnieją badania, które wykazały związek między problemami skórnymi, a produktami mlecznymi i chipsami. Jeśli cierpisz na problemy z zanieczyszczoną skórę, warto poeksperymentować z usunięciem z diety mleka i chipsów.

7. Uważaj na palenie, alkohol i kawę

Palenie tytoniu, alkohol czy kawa nie są zbyt zdrowe- a każde z nich może powodować zanieczyszczenie i matowienie skóry. Dlatego, jeżeli chcesz mieć czystą skórę- trzymaj się z dala od papierosów, ogranicz spożycie kawy i alkoholu.

8. Używaj kremu do opalania

Być może słyszałeś, że słońce może pomóc w zmniejszeniu plam i pryszczy? Tak - ale tylko na chwilę. Ale konsekwencje narażenia skóry na duże ilości słońca są ostatecznie znacznie gorsze.

Dlatego pamiętaj, aby chronić skórę przed słońcem, stosując codziennie (także zimą) krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym i całkowicie odpuścić sobie solarium. Krem do opalania powinien być użyty po nałożeniu kremu do twarzy, na przykład Face Cream od Australian Bodycare.

9. Upewnij się, że śpisz wystarczająco długo

Twoje ciało jest znacznie bardziej sprężyste, kiedy otrzymuje wystarczająco dużo snu. Upewnij się, że śpisz 7-8 godzin każdej nocy. Sen czyni cuda dla Twojego ciała, a jedną z jego dodatkowych korzyści jest to, że znacząco pomaga Twojemu organizmowi utrzymać zdrową i czystą skórę.

10. Wyczyść swój telefon

Twój telefon jest pokryty zarazkami. Jeśli dużo rozmawiasz przez telefon, staraj się trzymać urządzenie trochę z dalej od twarzy lub używaj słuchawek.

Warto też czasem wyczyścić ekran ściereczkami nasączonymi alkoholem, które są do tego przeznaczone.

11. Unikaj składników, które mogą podrażniać skórę

Chociaż każdy produkt do pielęgnacji skóry może mieć zawartą w opisie informację, że zmniejsza zanieczyszczenia i wypryski- zawsze warto to sprawdzić. Składniki takie jak alkohol i perfumy w składzie produktu mogą podrażniać Twoją skórę i wręcz pogorszyć sytuację.

Staraj się trzymać z daleka od składników takich jak perfumy- na szczęście nie ma ich w produktach do pielęgnacji twarzy od Australian Bodycare.

12. Uważaj na domowe sposoby I porady

Powszechnie znane pomysły, takie jak pasta do zębów pomagająca zmniejszyć wypryski, recepty na domowe peelingi i inne „dobre” rady gospodyń domowych należy zawsze przyjmować z przymrużeniem oka.

U niektórych mogą zadziałać, ale generalnie należy uważać na domowe środki zaradcze, ponieważ często są one zbyt agresywne dla skóry i mogą stać się pożywką dla bakterii.

Zamiast nich, wybierz sprawdzone produkty o udowodnionym działaniu, specyficznie dobrane dla Twojego problemu – to najlepszy sposób, jeśli chcesz mieć czystą skórę.

Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej
5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej - 5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie