Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest płyn do płukania jamy ustnej?

Płyn do płukania ust to płyn przeznaczony do płukania jamy ustnej. Dokładnie tak, jak sugeruje nazwa. Dlatego płynu nie należy połykać, lecz ponownie wypluć.

Płyny do płukania ust mogą zawierać różne składniki, które pomagają utrzymać dobrą higienę jamy ustnej - i dlatego mogą działać jako uzupełnienie szczotkowania zębów.

Płyn do płukania jamy ustnej
Przeciw nieświeżemu oddechowi i do pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł, grzybicy i paradontozie
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Płyn do płukania jamy ustnej - Przeciw nieświeżemu oddechowi i do pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł, grzybicy i paradontozie

Kiedy należy stosować płyn do płukania ust? 

Wiele osób używa płynu do płukania ust, aby pozbyć się nieświeżego oddechu. Ale jest wiele powodów, dla których warto używać płynu.

Płyn może ci pomóc:  

Używaj płynu do płukania jamy ustnej jako suplementu - nigdy samodzielnie.

Chociaż płyn do płukania ust ma wiele korzystnych właściwości, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej i czystej jamy ustnej, nie może on zastąpić regularnej higieny jamy ustnej za pomocą szczoteczki do zębów.

Szczotkowanie zębów jest najważniejszym sposobem na utrzymanie zdrowej jamy ustnej. A najlepszym sposobem na to jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie i nitkowanie między zębami, gdzie szczoteczka nie może dotrzeć.

Płyn do płukania ust powinien być zatem postrzegany jako uzupełnienie utrzymania zdrowej higieny jamy ustnej, ale nie może stać samodzielnie.

akiego płynu do płukania ust należy używać? 

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów płynów do płukania jamy ustnej. Zawsze warto zastanowić się, jakiego płynu do płukania jamy ustnej używasz, aby uzupełnić swoją higienę jamy ustnej.

Na przykład istnieją płyny do płukania jamy ustnej zawierające:

  • Chlorheksydynę
  • Tea Tree olejek

Why should you use mouthwash with Chlorohexidine? 

Usunięto Ci zęby mądrości lub poddano leczeniu kanałowemu u dentysty?

Jeśli przeszedłeś poważne leczenie lub operację, płyn do płukania ust z chlorheksydyną może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Chlorheksydyna pomaga w dezynfekcji ran po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej. Po poważnych zabiegach i operacjach usta mogą być często tak obolałe, że szczotkowanie zębów szczoteczką jest zbyt bolesne. Płyn do płukania ust z chlorheksydyną może być dobrym substytutem - przynajmniej na jakiś czas.

Ważne jest, aby nie rezygnować z mycia zębów i zacząć używać płynu do płukania ust.

Należy go używać tylko jako substytutu do czasu, aż będziesz mógł bez problemu używać szczoteczki do zębów. I nigdy nie płucz ust chlorheksydyną dłużej niż przez dwa do trzech tygodni. Ten rodzaj płynu do płukania ust nie nadaje się do codziennego stosowania.

Jeśli będziesz używać płynu do płukania ust przez dłuższy czas, zaburzy on naturalną florę bakteryjną w Twojej jamie ustnej. Jeśli nie użyjesz go w ciągu zalecanych dwóch do trzech tygodni, może on przebarwić Twoje zęby i wpłynąć na Twoje poczucie smaku.

Dlaczego warto wybrać płyn do płukania ust z Tea Tree olejkiem?

Czy cierpisz na nieświeży oddech i zły smak w ustach? A może doświadczasz obolałych i krwawiących dziąseł?

Mouthwash with Tea Tree Oil od Australian Bodycare skutecznie pomaga zwalczać bakterie i zapewnia zdrowe środowisko w jamie ustnej. Płyn nadaje się do łagodzenia i przynoszenia ulgi obolałym i krwawiącym dziąsłom, a także do zapobiegania pleśniawkom na języku.

Płukanie jamy ustnej pozostawia uczucie czystości i świeżości, więc możesz pożegnać się z niesmakiem i nieświeżym oddechem.

Tea Tree olejek to specjalny olejek stosowany w australijskiej medycynie ludowej od ponad 1000 lat - dzięki swoim skutecznym właściwościom antybakteryjnym. Dlatego jest on również szczególnie odpowiedni do zapewnienia zdrowia higieny jamy ustnej.

Gdzie płyn do płukania jamy ustnej wpisuje się w rutynę zdrowej pielęgnacji jamy ustnej? Przewodnik krok po kroku

Płyn do płukania ust nie może być jedynym krokiem w rutynowej pielęgnacji jamy ustnej. A już na pewno nie może zastąpić codziennego szczotkowania zębów. Ale w jaki sposób należy włączyć płyn do płukania ust do codziennej pielęgnacji jamy ustnej? 

W ten sposób można dodać płyn do płukania jamy ustnej do codziennej rutyny:

  1. Dokładnie szczotkuj zęby dwa razy dziennie. Na przykład pastą do zębów z Tea Tree olejkiem, która hamuje rozwój bakterii i zapobiega bolącym dziąsłom oraz osadzaniu się płytki nazębnej.
  2. Nić dentystyczna między zębami usuwa resztki jedzenia i zanieczyszczenia, do których nie można dotrzeć szczoteczką.
  3. Pielęgnację jamy ustnej należy zakończyć płynem do płukania jamy ustnej, który należy płukać w ustach przez około 1 minutę i ponownie wypluć. Dobrym pomysłem jest odczekanie chwilę przed płukaniem jamy ustnej płynem po umyciu zębów, aby nie wypłukać korzystnych efektów pasty do zębów, zanim będą miały szansę zadziałać.
  4. Użyj skrobaczki do języka, aby oskrobać język z bakterii, jeśli masz szczególnie problemy z oddechem.
Płyn do płukania jamy ustnej
Przeciw nieświeżemu oddechowi i do pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł, grzybicy i paradontozie
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Płyn do płukania jamy ustnej - Przeciw nieświeżemu oddechowi i do pielęgnacji przy zapaleniu dziąseł, grzybicy i paradontozie

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie