Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym są suche łokcie - i jak wyglądają?

Suchość na łokciach to stan skóry, w którym skóra na łokciach i wokół nich jest tak sucha, że sprawia wrażenie napiętej i szorstkiej. Suchość skóry na łokciach może objawiać się na wiele sposobów, np.

 • Swędzenie
 • Zaczerwienienie lub przebarwienie
 • Łuszczenie się skóry
 • Pękanie
 • Owrzodzenia, podrażnienia i dyskomfort
 • Krwawienie

Dlaczego mamy suche łokcie?

Jeśli przeszkadzają Ci suche łokcie, to dlatego, że skórze na i wokół łokci brakuje wilgoci. Można ją porównać do gliny, która jest elastyczna i gładka, gdy jest nawilżona, ale pęka i łamie się, gdy jest sucha. To samo dzieje się z Twoją skórą - czy jest to sucha skóra na ustach, stopach, dłoniach czy gdziekolwiek indziej na Twoim ciele.

Istnieje kilka czynników, które odgrywają rolę w utracie wilgotności skóry. Typowe przyczyny jej i szorstkich łokci zostały omówione tutaj. Skin Care od Australian Bodycare to krem nawilżający do suchych łokci.

Krem pielęgnacyjny do skóry bardzo suchej
Łagodzący i nawilżający multikrem do ciała i twarzy
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna
Krem pielęgnacyjny do skóry bardzo suchej - Łagodzący i nawilżający multikrem do ciała i twarzy

Odwodnienie

Czy pijesz wystarczającą ilość wody? Jeśli nie, Twoja skóra może na tym cierpieć. Woda jest niezbędna dla kondycji Twojej skóry. A jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, Twojej skórze będzie brakowało nawilżenia od wewnątrz. Dzieje się tak dlatego, że Twój organizm przede wszystkim rozprowadza wodę, którą spożywasz, do innych części ciała.

Jeśli dodatkowo pijesz alkohol lub dużo się pocisz, jeszcze ważniejsze jest uzupełnianie zapasów wody, aby ta dotarła do Twojej skóry.

Brak pielęgnacji skóry

Nie tylko brak wilgoci od wewnątrz może być przyczyną suchych łokci. Podobnie może być z brakiem wilgoci na zewnątrz. Twoje łokcie są narażone przez cały dzień, na przykład gdy kładziesz je na stole lub w inny sposób zużywasz skórę.

Jeśli nie nawilżasz i nie nawilżasz ich kremami, Twoja skóra da Ci znać, zaczynając pękać i stając się szorstka i niewygodna.

Warunki pogodowe

Wiatr i pogoda są częstą przyczyną szorstkich łokci. Zimna, gorąca, wietrzna i sucha pogoda może być trudna dla skóry i może być bezpośrednią przyczyną utraty przez nią równowagi wilgoci.

Gorące kąpiele

Woda wysusza skórę. Szczególnie gorąca woda może pozbawić skórę naturalnych olejków, pozostawiając ją szorstką i suchą. Jeśli lubisz stać pod gorącym prysznicem przez długi czas, będzie to miało wpływ na nawilżenie Twojej skóry.

Basen

Jesteś na długich wakacjach relaksując się w basenie? W takim razie chlor zawarty w wodzie może być najgorszym wrogiem Twojej skóry. Chlor wysusza skórę, powodując, że traci ona wilgoć i witalność.

Palenie

Większość ludzi wie, że palenie jest niezdrowe. Ale cierpią na tym nie tylko płuca - cierpi również skóra. Dym wysusza skórę. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy sam palisz, czy jesteś narażony na bierne palenie.


Podstawowe choroby skóry

Suche łokcie mogą być spowodowane kilkoma różnymi chorobami. Tutaj możesz przeczytać więcej o różnych chorobach.

Łuszczyca

Suche łokcie mogą być związane z łuszczycą. Łuszczyca to choroba skóry, która atakuje różne obszary skóry, ale szczególnie często występuje na łokciach, skórze

skórze głowy i na kolanach.

Stan skóry przedstawia się jako

 • Suche plamy na skórze
 • Łuszcząca się skóra
 • Swędzenie
 • Uczucie pieczenia lub kłucia.

Egzema

Egzema jest stanem skóry, który powoduje suche i swędzące uczucie na skórze. Stan skóry jest zazwyczaj na łokciach, ale może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele.

Egzema często przedstawia się jako:

 • Ciemniejsze obszary skóry
 • Wrażliwa, czerwona skóra
 • Opuchlizna
 • Guzki i pęcherze

Jak leczyć suche łokcie

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć suchą, popękaną i szorstką skórę na łokciach, istnieją również sposoby na zwalczenie tego problemu.

Odżywiaj i pielęgnuj swoją skórę

Jeśli cierpisz na suche łokcie, ważne jest, abyś regularnie nawilżała skórę odżywczą pielęgnacją. Szczególnie po wyjściu z kąpieli lub po pływaniu. Ale dobrym pomysłem jest także stosowanie na noc dobrego kremu nawilżającego na suche łokcie.

Skin Care firmy Australian Bodycare to produkt nawilżający, zawierający odżywcze i kojące składniki, które pomogą Twojej suchej skórze odzyskać równowagę wilgoci.

Produkt jest napąpowany wilgocią w tubce, a 100% naturalny Tea Tree olejek pomaga w walce z bakteriami. Krem nadaje się do łokci, jak również do innych obszarów ciała, które potrzebują zastrzyku nawilżenia.

Uzupełnij zapasy wody

Możesz również pomóc swoim suchym łokciom stać się ponownie miękkimi poprzez nawilżanie ich od wewnątrz. Najlepszym sposobem na to jest picie dużej ilości wody.

Trzymaj butelkę z wodą przy sobie, abyś pamiętał o wypiciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Chroń swoją skórę przed warunkami atmosferycznymi i ostrymi produktami

Jeśli chcesz, aby Twoje suche łokcie wróciły na właściwą ścieżkę wilgoci, powinieneś pomyśleć o tym, aby je jak najlepiej chronić.

Możesz to zrobić poprzez noszenie ubrań, które chronią je przed wiatrem i zimnem, ale także przed słońcem.

Jednocześnie należy stosować łagodne mydła do ciała i delikatne środki złuszczające, które nie podrażniają skóry.

Jak leczyć suche łokcie z egzemą?

Jeśli przyczyną suchych łokci jest egzema, najważniejszą rzeczą jest leczenie ich odżywczymi, łagodnymi kremami nawilżającymi.

Jeśli nie możesz odpowiednio leczyć swojej egzemy za pomocą kremów nawilżających, Duński Urząd Zdrowia zaleca, abyś skontaktował się z lekarzem. Może on zalecić krem z kortykosteroidami lub inne ostrzejsze leki, które mogą pomóc w leczeniu egzemy.

Krem pielęgnacyjny do skóry bardzo suchej
Łagodzący i nawilżający multikrem do ciała i twarzy
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna
Krem pielęgnacyjny do skóry bardzo suchej - Łagodzący i nawilżający multikrem do ciała i twarzy

FAQ


Co to jest sucha skóra?

Sucha skóra to stan skóry, w którym skóra może być napięta, swędząca, szorstka, kłująca i łuszcząca się.


Dlaczego mam czerwone łokcie?

Możesz mieć czerwone łokcie, jeśli twojej skórze brakuje wilgoci i stała się bardzo sucha. Czerwone łokcie mogą być również spowodowane przez egzemę.


Dlaczego mój łokieć jest suchy?

Suchy łokieć jest spowodowany tym, że Twoja skóra jest pozbawiona równowagi wilgoci, ale jest też szczególnym objawem egzemy.


Czy niedobory witamin mogą powodować suche łokcie?

Brak witaminy B może prowadzić do suchych łokci i suchej skóry w innych miejscach na Twoim ciele.


Jak pozbyć się suchych łokci?

Powinnaś nawilżać swoją skórę odżywczym kremem nawilżającym i pić dużo wody. Dzięki temu nawilżysz swoją skórę wewnątrz i na zewnątrz.


Czy wazelina jest dobra na suche łokcie?

Wazelina ma tłustą konsystencję, która może nawilżać skórę. Dlatego może być alternatywnym sposobem na nawilżenie skóry. Jednak wazelina nie odżywia w taki sam sposób, jak robi to krem nawilżający.

Krem pielęgnacyjny do skóry bardzo suchej
Łagodzący i nawilżający multikrem do ciała i twarzy
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna
Krem pielęgnacyjny do skóry bardzo suchej - Łagodzący i nawilżający multikrem do ciała i twarzy

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie