Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Ból w miejscach intymnych?

Jeśli czujesz pieczenie w pochwie, zawsze powinnaś traktować je poważnie. To sygnał Twojego organizmu, że coś jest nie tak, czy to podrażnienie, czy infekcja okolic intymnych. Wiele kobiet nie ma wątpliwości, gdy odczuwa pieczenie w podbrzuszu.

Okolice pochwy, które dotyczą samej pochwy, mons veneris i warg sromowych, odczuwają gorąco, pieczenie i duży dyskomfort. Nie ulega wątpliwości, że pieczenie narządów płciowych to uciążliwa dolegliwość, którą należy jak najszybciej leczyć.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Przyczyny pieczenia w pochwie

Przyczyn bólu w podbrzuszku jest wiele. Niektóre z nich wymagają pomocy medycznej, inne można leczyć w domu.

Uczucie pieczenia w podbrzuszu może być objawem infekcji w pochwie. Na przykład infekcji grzybiczej, która powoduje rozległe i silne swędzenie. Pleśniawce pochwy często towarzyszy również zwiększona wydzielina z pochwy o konsystencji twarogu.

Inną przyczyną może być infekcja bakteryjna, np. rzeżączka czy chlamydia. Pieczenie jest często związane z oddawaniem moczu.

W rzeczywistości jednak pieczenie narządów płciowych jest często po prostu objawem suchości i podrażnienia okolic intymnych - a dolegliwość ta może pojawić się z wielu różnych powodów.


Pieczenie w pochwie w czasie ciąży

Wiele kobiet w ciąży doświadcza uczucia pieczenia w pochwie podczas ciąży. Niektóre mają łagodny dyskomfort pieczenia, podczas gdy inne doświadczają silnego uczucia pieczenia. Możesz doświadczyć pieczenia w miejscach intymnych podczas pierwszej ciąży, ale już w następnych ciążach możesz nie doświadczyć żadnego dyskomfortu związanego z pieczeniem.

Pieczenie w pochwie podczas ciąży jest normalnym stanem i może wynikać z faktu, że błony śluzowe stają się dodatkowo podatne i delikatne ze względu na hormonalne skutki ciąży. Nie ma więc powodu, by obawiać się o siebie lub dziecko, choć jest to stan niekomfortowy. Może też sprawić, że stosunek będzie bolesnym doświadczeniem, a niektóre krwawienia będą wynikały z rozdarcia wysuszonej śluzówki.

Jeśli nie odczuwasz suchości śluzówki, a Twoja pochwa nie jest zaczerwieniona i podrażniona, uczucie pieczenia w podbrzuszu może być również spowodowane infekcją grzybiczą w pochwie. Kobiety w ciąży są trzykrotnie bardziej narażone na zakażenie drożdżakami pochwy ze względu na zwiększoną produkcję hormonów. Jeśli doświadczasz pieczenia w czasie ciąży, powinnaś również skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady i wskazówek.


Czym jest podrażnienie intymne?

Łokcie, kolana, pięty i kostki są często suche i podrażnione. Ale sucha, podrażniona skóra może zdarzyć się w każdym miejscu na ciele - dotyczy to również okolic intymnych. Sucha skóra jest bardziej podatna na skaleczenia i owrzodzenia, co może prowadzić do dużego dyskomfortu oraz uczucia kłucia i pieczenia.

Podrażnienia intymne pojawiają się, gdy obszar w pochwie i wokół niej jest suchy. Kiedy kobieta osiąga okres dojrzewania, jej jajniki produkują estrogen - i kontynuują to aż do menopauzy. Produkcja estrogenu sprawia, że błona śluzowa pochwy jest wilgotna, dlatego większość kobiet doświadcza niewielkiej ilości wydzieliny z pochwy. Wydzielina z pochwy jest zarówno naturalnym sposobem na oczyszczenie się pochwy, jak również działa jako naturalny środek nawilżający podczas seksu.

Pieczenie w pochwie po stosunku seksualnym

Czasami pochwa nie produkuje wystarczającej ilości wydzieliny pochwowej i to powoduje niekomfortową suchość pochwy. Powoduje to uczucie pieczenia w podbrzuszu, które jest szczególnie wyraźne podczas stosunku seksualnego, gdy skóra jest narażona na tarcie. Stosunek seksualny i suchość pochwy nie jest przyjemnym doświadczeniem i jesteś szczególnie podatna na rozdarcie pochwy.

Ale suchość pochwy może również przeszkadzać w normalnych codziennych czynnościach. Schorzenie to może dotyczyć wszystkich grup wiekowych, ale szczególnie nasila się po menopauzie. Jednak kobiety stosujące tabletki antykoncepcyjne lub inne leki również mogą odczuwać suchość, podrażnienie i pieczenie w podbrzuszu.

Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu
Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu - Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych

Leczenie świądu i pieczenia

Podrażnienia i suchość okolic intymnych w zdecydowanej większości przypadków mogą ulec poprawie i całkowicie zniknąć, jeśli zastosuje się odpowiednie leczenie. Rzadziej wymaga to ostrych leków i innych zabiegów, ale może być leczone dobrą domową pielęgnacją. Na przykład użyj Australian Bodycare Femigel, który został opracowany w celu złagodzenia suchości i pieczenia w okolicy zewnętrznych narządów płciowych. W krótkim czasie żel zapewnia ulgę, przywracając naturalną równowagę wilgoci, więc swędzenie, podrażnienie i suchość znikają.

Femigel to pozbawiony hormonów żel na bazie wody, bogaty w aktywny składnik – Tea Tree olejek, znany ze swoich właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. Delikatne okolice intymne są szczególnie narażone na atak bakterii, co może prowadzić do niezdrowego i podrażnionego środowiska intymnego. Jednak dzięki żelowi tworzysz barierę ochronną i nawilżającą.

To, jak często należy stosować Femigel, zależy od występujących objawów. W przypadku łagodnego pieczenia i suchości wystarczy stosować żel co trzy dni, natomiast ciężkie przypadki wymagają codziennej kuracji, smarując okolice intymne żelem dwa razy dziennie. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem żelu lekko przemyć otwór pochwy mydłem intymnym. Nie musisz się obawiać ostrych produktów ani niczego innego - Femigel jest testowany dermatologicznie i ginekologicznie oraz jest całkowicie wolny od parabenów. Dlatego naturalne substancje czynne są całkowicie bezpieczne do stosowania nawet na co dzień. I nawet na najbardziej delikatnej skórze.

Co mówią wyniki badań klinicznych?

Femigel został przetestowany w 4-tygodniowym badaniu klinicznym. W tym badaniu 9 na 10 kobiet stwierdziło, że po użyciu żelu zniknęło swędzenie i pieczenie w okolicy narządów płciowych. Wyniki wykazały:

  • 100% kobiet twierdzi, że Femigel łagodzi swędzenie.
  • 94% kobiet twierdzi, że Femigel usuwa suchość.
  • 94% kobiet twierdzi, że Femigel usuwa podrażnienia.
  • 88% kobiet twierdzi, że Femigel usuwa niechciane zapachy.

Tak więc zdecydowana większość kobiet w badaniu doświadczyła ulgi od swędzenia, suchości i podrażnienia w okolicy narządów płciowych. Jako bonus Femigel łagodzi również nieprzyjemny zapach. Wiele kobiet cierpi z powodu nieprzyjemnego zapachu z pochwy. Wszystkie kobiety mają łagodny zapach z pochwy - jest to całkowicie naturalne. Jeśli jednak zapach staje się silniejszy i bardziej wyrazisty, jest to poważny kłopot i podrażnienie.

W celu optymalnego zapobiegania i leczenia pieczenia narządów płciowych warto uzupełnić Femigel o Femi daily i intim wash, czyli odpowiednio krem intymny i mydło intymne, które również skutecznie zmniejszają uczucie pieczenia w okolicach narządów płciowych. Połączenie tych dwóch produktów daje skórze najlepsze warunki do utrzymania naturalnego poziomu nawilżenia, a jednocześnie pozwala zachować zdrową skórę i przeciwdziałać niepożądanym bakteriom.

Jeśli masz problemy z suchością, żel jest dobrą pomocą. Ale możesz też pomóc więcej, wykonując codziennie ćwiczenia dna miednicy lub angażując się w regularną aktywność seksualną. Zwiększy to krążenie krwi w twoich narządach płciowych, dzięki czemu błony śluzowe w pochwie będą lepiej nawilżone.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Pieczenie w okolicy narządów płciowych zmniejsza popęd płciowy

Sucha i piekąca pochwa po seksie nie tylko boli. Może być również czynnikiem, który doprowadzi Twoje życie seksualne do zastoju. To całkowicie zrozumiałe, że popęd płciowy jest zmniejszony, jeśli stosunek kojarzy się z bólem zamiast z przyjemnością. W końcu seks nie powinien boleć. A jednak tak jest w przypadku wielu kobiet w każdym wieku - i często prowadzi to do frustracji.

Przede wszystkim ważna jest długa i dokładna gra wstępna. Dotyczy to wszystkich kobiet, zwłaszcza jeśli już zmagasz się z suchością pochwy. Potrzeba czasu, aby otwór pochwy stał się wystarczająco nawilżony, dlatego tak ważne jest, abyś Ty i Twój partner poświęcili temu odpowiedni czas. Jeśli tego nie zrobisz, szybko skończysz z bólem, łzami i małymi krwotokami z otworu pochwy.

Jeśli nadal nie jesteś wystarczająco nawilżona, możesz skorzystać z pomocy Intim Glide. Ten żel zapewnia mnóstwo nawilżenia, które zamienia ból w przyjemność. Intim Glide jest na bazie wody i zawiera właściwości antybakteryjne Tea Tree olejku - więc jesteś dobrze chroniona przed swędzeniem i podrażnieniami, których wiele kobiet doświadcza podczas seksu. To oznacza, że koi i uspokaja, więc podrażnienia i pieczenie są znacznie zmniejszone.

Ponieważ poślizg jest łatwiejszy, odzyskasz również swój popęd seksualny.


Produkty Australian Bodycare

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie