Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest depilacja woskiem?

Depilacja woskiem to technika usuwania włosów o charakterze półtrwałym. Ciepły lub zimny wosk nakłada się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a następnie szybko usuwa w przeciwnym kierunku. To wyrywa włosy wraz z korzeniami, dając gładką skórę na dłużej w porównaniu do innych metod depilacji, takich jak golenie. Celem jest usunięcie niechcianych włosów z różnych części ciała, spowolnienie wzrostu włosów i utrzymanie skóry w nienagannej kondycji.

Różne rodzaje depilacji woskiem

Istnieje wiele opcji depilacji woskiem, w zależności od części ciała, którą chcesz depilować i używanej techniki. Oto kilka popularnych wyborów:

 • Wosk do depilacji brazylijskiej: Ten intymny styl depilacji usuwa wszystkie włosy z okolicy łonowej, włącznie z wargami sromowymi i pośladkami, choć możesz zdecydować się zostawić mały pasek czy trójkąt z przodu.
 • Wosk bikini: Skupia się na bokach linii bikini, aby zapewnić gładką skórę, gdy nosisz strój kąpielowy.
 • Pełna depilacja ciała: Jak sama nazwa wskazuje, zabieg obejmuje usunięcie włosów z całego ciała, w tym z rąk, nóg, pleców, brzucha i twarzy.
 • Woskowanie twarzy: Skierowane na usunięcie niechcianych włosów na twarzy, takich jak wąsik, policzki i brwi.
 • Depilacja pach: Usuwa włosy pod pachami, zapewniając gładkie wykończenie.
 • Depilacja nóg: Może być pół (od kostki do kolana) lub pełna (od kostki do uda).

Bez względu na rodzaj wybranej depilacji woskiem, ważne jest, aby udać się do doświadczonego i dobrze przeszkolonego kosmetyczki, aby zapewnić bezpieczny i skuteczny zabieg.


Jak przygotować skórę do depilacji woskiem?

Aby uzyskać najlepsze wyniki i zminimalizować potencjalne skutki uboczne, właściwe przygotowanie skóry jest kluczowe. Oto, co możesz zrobić:

1) Oczyść skórę: Zacznij od oczyszczenia obszaru, który ma być depilowany, aby usunąć brud, olej i makijaż. Dzięki temu wosk będzie prawidłowo przylegał do włosów.

2) Złuszcz: Złuszczanie pomaga usunąć martwe komórki skóry, co może zapobiec wrastaniu włosów i prowadzi do gładszego woskowania. Najlepiej wykonać to 24-48 godzin przed wizytą na depilację.

3) Unikaj opalania: Jeśli depilujesz obszar wystawiony na słońce, unikaj bezpośredniego światła słonecznego przynajmniej 24 godziny przed zabiegiem, aby nie uczulić skóry.

4) Pozwól włosom urosnąć: Włosy muszą mieć około ¼ do ½ cala długości, aby depilacja była skuteczna, co zwykle oznacza, że muszą odrastać przez 2-3 tygodnie przed sesją.

Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej
3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini
+15.000 recenzji
Cena regularna 299,99 zl
Cena promocyjna 299,99 zl Cena regularna 374,99 zl
Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej - 3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini

Znaczenie czystej i złuszczonej skóry

Utrzymywanie skóry w czystości i regularne złuszczanie gwarantują, że wosk przylega do włosów, a nie do skóry, co może zmniejszyć ból i podrażnienia. Ponadto, złuszczanie zmniejsza ryzyko wrastania włosów po depilacji, ponieważ pomaga utrzymać mieszki włosowe czyste i niezablokowane.

Rekomendacje produktów przed woskowaniem

1) Delikatne środki czyszczące: Użyj delikatnego żelu do mycia lub mydła, aby oczyścić skórę i przygotować ją do woskowania.

2) Peelingi złuszczające: Wybierz delikatny peeling, specjalnie przeznaczony do obszaru, który zamierzasz depilować. Na przykład do depilacji brazylijskiej wybierz peeling odpowiedni do pielęgnacji miejsc intymnych.

3) Rękawice lub szczotki do peelingu: Mogą być używane z Twoim regularnym żelem pod prysznic, aby dokładnie złuszczyć skórę.

4) Nawilżacze: Po złuszczaniu ważne jest nawilżenie, aby utrzymać skórę miękką i elastyczną. Wybierz lekki nawilżacz, który nie zatyka porów.


Krok po kroku przewodnik po procesie woskowania

1) Przygotuj skórę: Oczyść i zdezynfekuj obszar, aby usunąć brud i bakterie.

2) Nałóż wosk: Wybierz odpowiedni rodzaj wosku (ciepły lub zimny) w zależności od obszaru i Twoich preferencji. Nałóż cienką warstwę wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, używając szpatułki lub aplikatora.

3) Połóż paski woskowe: Jeśli używasz wosku wymagającego pasków, połóż pasek woskowy na obszarze pokrytym woskiem i mocno przyciśnij.

4) Usuń wosk: Trzymając skórę napiętą jedną ręką, szybko zdejmij pasek woskowy drugą ręką, przeciwnie do kierunku wzrostu włosów. Należy to robić szybko, aby zminimalizować ból.

5) Oczyść skórę: Po woskowaniu usuń pozostały wosk przy użyciu olejku lub lotionu po depilacji.

6) Ukoj skórę: Nałóż kojący lotion lub żel, na przykład After Wax Lotion firmy Australian Bodycare, aby zmniejszyć zaczerwienienie i podrażnienie.

Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej
3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini
+15.000 recenzji
Cena regularna 299,99 zl
Cena promocyjna 299,99 zl Cena regularna 374,99 zl
Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej - 3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini

Jak uczynić woskowanie mniej bolesnym

1) Weź środek przeciwbólowy: Rozważ zażycie łagodnego środka przeciwbólowego, takiego jak paracetamol, około 30 minut przed sesją woskowania, aby pomóc zmniejszyć dyskomfort.

2) Unikaj kofeiny: Kofeina może uczynić skórę bardziej wrażliwą, więc najlepiej unikać jej kilka godzin przed woskowaniem.

3) Woskuj po cyklu miesiączkowym: Skóra zwykle jest bardziej wrażliwa tuż przed i w trakcie okresu, dlatego najlepiej zaplanuj woskowanie na kilka dni po zakończeniu cyklu.

4) Użyj kremu znieczulającego: Możesz kupić kremy, które lekko znieczulają skórę przed woskowaniem. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać ich na duże obszary.

Środki bezpieczeństwa i praktyki higieniczne podczas woskowania

1) Zawsze używaj świeżego wosku: Nigdy nie używaj ponownie wosku, ponieważ może to rozprzestrzeniać bakterie.

2) Unikaj woskowania na podrażnionej lub uszkodzonej skórze: Obejmuje to oparzenia słoneczne, zadrapania czy obszary z aktywnym trądzikiem.

3) Sprawdź temperaturę wosku: Zawsze sprawdzaj temperaturę gorącego wosku na małym obszarze skóry przed pełnym nałożeniem, aby uniknąć oparzeń.

4) Używaj narzędzi jednorazowych: Jeśli woskujesz w domu, upewnij się, że używasz narzędzi jednorazowego użytku lub dokładnie je czyść przed i po użyciu.

5) Zapewnij dobrą wentylację: Jeśli używasz podgrzewacza do wosku, upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane, aby uniknąć wdychania oparów.


Znaczenie pielęgnacji skóry po depilacji woskiem

Po depilacji woskiem skóra często bywa wrażliwa i podrażniona. Prawidłowa pielęgnacja skóry po zabiegu jest kluczowa, aby zapobiec problemom takim jak wrastające włosy, zaczerwienienie i swędzenie. Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu może również przedłużyć gładki efekt depilacji i zapewnić zdrową oraz nawilżoną skórę.

Pielęgnacja po depilacji z użyciem lotionu po depilacji

Australian Bodycare jest znane z produktów zawierających olejek z drzewa herbacianego, naturalny składnik antyseptyczny, który pomaga łagodzić i chronić skórę. Nasz lotion po depilacji jest specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić natychmiastową ulgę po depilacji.

Jak lotion pomaga ukoić skórę

Lotion po depilacji zawiera składniki, które współpracują, aby uspokoić skórę, zmniejszyć zaczerwienienie i zapobiegać podrażnieniom. Olejek z drzewa herbacianego w lotionie oferuje właściwości antyseptyczne, chroniąc przed bakteriami i infekcjami.

Korzyści z używania lotionu

 • Właściwości łagodzące: Pomaga zmniejszyć zaczerwienienie i podrażnienie po depilacji.
 • Korzyści antyseptyczne: Chroni skórę przed bakteriami i wspomaga gojenie.
 • Nawilżanie: Utrzymuje skórę nawilżoną i zapobiega przesuszeniu i łuszczeniu się.
 • Zapobieganie wrastaniu włosów: Regularne stosowanie lotionu może pomóc zapobiegać wrastaniu włosów, utrzymując mieszki włosowe czyste.

Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej
3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini
+15.000 recenzji
Cena regularna 299,99 zl
Cena promocyjna 299,99 zl Cena regularna 374,99 zl
Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej - 3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini

Kiedy używać lotionu po depilacji?

Dla najlepszych rezultatów należy stosować lotion po depilacji natychmiast po sesji woskowania. Nałóż obficie lotion na depilowany obszar i delikatnie wmasuj w skórę. Używaj lotionu codziennie, aby utrzymać skórę nawilżoną i zapobiegać wrastaniu włosów.


Podsumowanie

Depilacja woskiem to świetny sposób na uzyskanie gładkiej, wolnej od włosów skóry, ale podobnie jak przy każdej procedurze kosmetycznej, kluczowe są odpowiednie przygotowanie i pielęgnacja po zabiegu, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Postępując zgodnie z zaleceniami i radami, możesz zapewnić, że Twoja skóra pozostanie zdrowa, nawilżona i wolna od podrażnień po depilacji.

Pielęgnacja po zabiegu jest szczególnie ważna, aby zapobiec wrastaniu włosów oraz zmniejszyć zaczerwienienie i swędzenie. Lotion po depilacji Australian Bodycare to doskonały wybór dla osób szukających skutecznego rozwiązania po depilacji. Dzięki swoim właściwościom łagodzącym i antyseptycznym, ten lotion pomaga chronić i pielęgnować skórę, jednocześnie przedłużając gładkie rezultaty zabiegu depilacji.

Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej
3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini
+15.000 recenzji
Cena regularna 299,99 zl
Cena promocyjna 299,99 zl Cena regularna 374,99 zl
Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej - 3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini

FAQ - Najczęściej zadawane pytania


Czy mogę wziąć kąpiel zaraz po depilacji woskiem?

Zazwyczaj zaleca się odczekanie co najmniej 24 godziny przed wzięciem gorącej kąpieli po depilacji woskiem. Wynika to z faktu, że po zabiegu pory są otwarte, a gorąca woda może powodować dalsze podrażnienia. Możesz jednak wziąć chłodny lub letni prysznic, ale unikaj szorowania depilowanego obszaru.


Jak często powinno się wykonywać depilację woskiem?

Częstotliwość sesji woskowania różni się w zależności od osoby i może zależeć od szybkości i gęstości wzrostu włosów. Ogólnie zaleca się wykonywanie depilacji woskiem co 3 do 6 tygodni, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.


Czy są jakieś typy skóry, które nie powinny być depilowane woskiem?

Osoby o bardzo wrażliwej skórze, te przyjmujące niektóre leki, czy mające określone problemy skórne, takie jak trądzik różowaty, łuszczyca czy egzema, powinny skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą od pielęgnacji skóry przed wykonaniem depilacji woskiem. Ważne jest również, aby unikać depilacji na obszarach z oparzeniami słonecznymi, ranami, zadrapaniami czy aktywnym trądzikiem.


Czym różni się lotion po depilacji Australian Bodycare od innych produktów dostępnych na rynku?

Lotion po depilacji Australian Bodycare jest wyjątkowy, ponieważ zawiera olejek z drzewa herbacianego, naturalny składnik antyseptyczny, który pomaga łagodzić i chronić skórę po depilacji. Składnik ten redukuje zaczerwienienia, podrażnienia i chroni przed bakteriami. Ponadto, lotion jest formułowany tak, aby zapewniać intensywne nawilżenie, co pomaga zapobiegać wysuszaniu i łuszczeniu się skóry po depilacji.


Jak długo utrzymuje się efekt depilacji woskiem?

Czas utrzymania efektu depilacji woskiem różni się w zależności od osoby, ale zazwyczaj można oczekiwać, że rezultaty będą trwały od 3 do 6 tygodni. Ponieważ woskowanie usuwa włosy od korzenia, odrastanie włosów trwa dłużej niż w przypadku innych metod usuwania włosów, takich jak golenie.


Jak szybko rosną włosy?

Tempo wzrostu włosów różni się w zależności od czynników genetycznych danej osoby, obszaru ciała oraz innych czynników zewnętrznych. Zazwyczaj włosy na głowie rosną około 1,25 cm na miesiąc, podczas gdy włosy na ciele rosną wolniej, zwykle około 0,25 cm na miesiąc. Ważne jest jednak zauważenie, że prędkość wzrostu włosów może znacznie różnić się między osobami.


Ile kosztuje depilacja woskiem?

Koszt sesji depilacji woskiem może różnić się w zależności od kilku czynników, w tym obszaru leczonego, lokalizacji salonu, doświadczenia estetyczki oraz specyficznego typu używanego wosku. Zawsze warto sprawdzić ceny w różnych salonach lub spa w Twojej okolicy, aby uzyskać wyobrażenie o średnich kosztach.


Jak długie powinny być włosy do depilacji?

Aby depilacja była najbardziej efektywna, włosy powinny mieć długość od ¼ do ½ cala. Taka długość zapewnia wystarczający chwyt dla wosku, aby usunąć włosy od korzenia. Dla większości osób oznacza to, że włosy muszą odrastać przez około 2-3 tygodnie przed sesją depilacji.


Czego unikać po depilacji woskiem?

Po sesji depilacji woskiem kluczowe jest unikanie następujących czynności, aby zapobiec podrażnieniom i wspomagać gojenie:

 • Unikaj bezpośredniego światła słonecznego lub korzystania z solarium przez co najmniej 48 godzin.
 • Unikaj gorących kąpieli czy saun przez 24 godziny.
 • Unikaj noszenia ciasnej odzieży na depilowanym obszarze.
 • Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego powodującego pocenie się przez 24 godziny.
 • Unikaj szorowania czy złuszczania depilowanego obszaru przez co najmniej 48 godzin.
 • Unikaj stosowania perfumowanych produktów czy makijażu na depilowanym obszarze przez 24 godziny.

Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej
3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini
+15.000 recenzji
Cena regularna 299,99 zl
Cena promocyjna 299,99 zl Cena regularna 374,99 zl
Zestaw kosmetyków do skóry po depilacji brazyliskiej - 3 produkty do depilacji okolic intymnych i bikini

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie