Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czy masz problemy ze skórą głowy?

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby samodzielnie uporać się z problemami skóry głowy.

Jeśli masz włosy na głowie, skóra głowy prawdopodobnie nie jest czymś, czemu poświęcasz wiele uwagi. Chyba, że nagle skóra głowy zacznie swędzieć lub zauważysz coś innego, czego zwykle tam nie ma. Jeśli jesteś łysy, Twoja skóra głowy wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście oznacza to, że jeśli coś się zmieni, szybko to zauważysz, ale oznacza to również, że trudno jest ukryć problemy związane ze skórą głowy.

Problemy związane ze skórą głowy dotyczą zazwyczaj jej suchości, swędzenia, uczucia tłustości lub powstawania wyprysków lub łat.

Każdy może doświadczyć okresowych problemów ze skórą głowy; u innych niestety problemy są bardziej stałe. Jednak niezależnie od przyczyny, większość problemów ze skórą głowy można leczyć - a przynajmniej złagodzić niepokojące objawy.

Problemy ze skórą głowy nie są zależne ani od wieku, ani od płci. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mieć problemy ze skórą głowy. Mogą one dotyczyć wszystkich grup wiekowych, od noworodków po dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze.

Przejdź bezpośrednio do

Grzybica na skórze głowy

Wrzody skóry głowy

Łuszczyca skóry głowy

Swędzenie skóry głowy

Wypryski na skórze głowy

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Sucha skóra głowy

Na skórze głowy znajduje się wiele gruczołów łojowych, podobnie jak na reszcie naszego ciała (z wyjątkiem dłoni i podeszew stóp). Gruczoły łojowe wytwarzają sebum, które jest produkowane z tłuszczu i martwych komórek skóry. Sebum natłuszcza i chroni naszą skórę, dzięki czemu jest ona wodoodporna, nie wysycha i nie staje się zbyt delikatna.

Objawy i przyczyny

Myjąc włosy, odtłuszczamy skórę głowy. Zbyt częste mycie włosów lub używanie zbyt ostrych szamponów może skutkować suchą skórą głowy. Mogą być również inne przyczyny suchej skóry głowy. Choroby takie jak niski lub wysoki metabolizm, cukrzyca, choroby wątroby lub nerek, astma, egzema, alergie i niektóre leki mogą powodować suchość skóry. Nie picie wystarczającej ilości wody, zła dieta lub brak witamin mogą również powodować suchość skóry. Osoby starsze nie produkują już tak dużo sebum, więc są szczególnie podatne na suchość skóry.

Ogólnie rzecz biorąc, sucha skóra głowy jest bardziej powszechna w zimie niż w lecie. Dzieje się tak dlatego, że zimno, wiatr i niska wilgotność powietrza wysuszają skórę. Dlatego zimą potrzebujemy dodatkowej pielęgnacji naszej skóry i skóry głowy.

Kiedy masz suchą skórę głowy, często będzie ona swędzieć i możesz również doświadczyć suchego, białawego łupieżu. Jednak sucha skóra głowy i łupież to nie to samo. Łupież jest spowodowany infekcją grzybiczą i wytwarza tłusty, żółtawy łupież, natomiast sucha skóra głowy jest spowodowana suchością skóry.

Zapobieganie i leczenie

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że ich skóra głowy jest sucha, ponieważ zaczyna swędzieć. Jeśli tego doświadczysz, powinieneś oczywiście zacząć od sprawdzenia, czy to nie wszy. Jeśli tak jest, wszy należy leczyć za pomocą wyczesywania i szamponu przeciw wszom. Jeśli nie ma wszy, spróbuj zmienić na łagodniejszy szampon do suchej skóry głowy i pomijając mycie włosów przez kilka dni, aby nie myć włosów codziennie.

Kiedy skóra czuje się sucha, możemy zastosować dobry krem nawilżający. Ale na skórze głowy jest to jeszcze trudniejsze, jeśli mamy włosy. Zamiast tego musimy odżywiać naszą skórę głowy za pomocą szamponu i odżywki do suchej i wrażliwej skóry głowy, których używamy. Ważne jest, aby używać łagodnego i odżywczego szamponu, który nie przyczynia się dodatkowo do przesuszenia. Nasz szampon hair clean myje włosy z produktów do stylizacji i innych zanieczyszczeń. Zawiera Tea Tree olej, który przeciwdziała bakteriom i innym mikroorganizmom przyczyniającym się do problemów ze skórą głowy i podrażnień. Na poważne problemy ze skórą głowy polecamy naszą maskę leczniczą Scalp Cure, która jest serum do skóry głowy, która skutecznie usuwa bakterie oraz działa kojąco i łagodząco.

Ważne jest, abyś zrobił coś ze swoją suchą skórą głowy. Nie tylko jest ona niewygodna, ale również istnieje ryzyko powstania owrzodzeń skóry głowy, jeśli dużo się drapiesz, co może umożliwić bakteriom dostanie się do środka.

PRZEJDŹ DO: Jak leczyć i pozbyć się suchej skóry głowy

Film: Jak pozbyć się suchej skóry głowy - 3 proste i skuteczne kroki

Jak stosować produkty do włosów dla suchej skóry głowy

Postępowanie:

  1. Nałóż Scalp Serum na suchą skórę głowy w sposób pokazany na filmie. Wmasuj ją delikatnie w skórę głowy. Pozostaw maskę na noc, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
  2. Umyj włosy szamponem Hair Clean.
  3. Nałóż odżywkę Hair Care na mokre włosy. Pozostawić na włosach przez co najmniej 2 minuty, a następnie dokładnie spłukaj.

Scalp cure od Australian Bodycare pomaga w walce z suchą skórą głowy, ponieważ pomaga utrzymać naturalne nawilżenie skóry głowy, jednocześnie przeciwdziałając łupieżowi i swędzeniu skóry głowy.

Produkty od Australian Bodycare można kupić w aptece i bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Grzybica na skórze głowy

Grzybica skóry głowy to uciążliwe schorzenie, któremu towarzyszy dyskomfort i często silne swędzenie. Na grzybicę skóry głowy może zachorować każdy, ale szczególnie narażone są dzieci.

Infekcję wywołuje grzyb skórny dermatofit, a w zdecydowanej większości przypadków zakażenie przenoszone jest od zwierząt domowych, takich jak świnki morskie, koty, psy, króliki lub inne małe zwierzęta. Skóra głowy jest często podrażniona, pojawiają się na niej swędzące plamy, które w niektórych przypadkach mogą przerodzić się w stan zapalny, a w najgorszych w wypełniony płynem ropień.

Grzybica skóry głowy nie ustępuje samoistnie, dlatego tak ważne jest jej leczenie. Nieleczona infekcja grzybicza skóry głowy może w końcu doprowadzić do łysienia plackowatego i trwałej utraty włosów. Jednocześnie ważne jest również jej leczenie, ponieważ można zarazić innych. W tym poradniku możesz przeczytać więcej o leczeniu i zapobieganiu grzybicy skóry głowy.


Owrzodzenia skóry głowy

Każdy z nas od czasu do czasu doświadcza owrzodzenia skóry głowy. W wielu przypadkach rana skóry głowy jest spowodowana swędzeniem skóry głowy. Im bardziej jest ona swędząca, tym bardziej chcemy się deapać - na przykład w przypadku ukąszenia komara, łuszczycy lub infekcji grzybiczej na skórze głowy. Uczucie swędzenia może oznaczać, że w końcu zaczniesz drapać skórę - i to właśnie powoduje powstawanie wrzodów.

Rany na skórze głowy mogą pojawić się również po zastosowaniu ostrych produktów do stylizacji lub farbowania włosów. Rozjaśniacze są szczególnie szorstkie dla skóry, a jeśli rozjaśniacz wejdzie w kontakt ze skórą głowy, może u niektórych osób spowodować uraz kauteryzacyjny, skutkujący powstaniem wrzodu.

Niezależnie od tego, jak doszło do powstania rany na skórze głowy, trzeba mieć tego świadomość. W najgorszym wypadku, jeśli rana się nie zagoi, może to być oznaka raka - dlatego warto skonsultować się z lekarzem. Przeczytaj więcej o wrzodach skóry głowy i o tym, jak je leczyć.


Swędząca skóra głowy

Swędząca skóra głowy to taka, w której skóra jest podrażniona. Jeśli masz problemy ze skórą głowy, swędzenie będzie często pierwszym objawem, że coś jest nie tak. Swędzenie jest objawem czegoś innego - dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny, a nie tylko leczenie objawów.

Objawy i przyczyny

Może być wiele różnych przyczyn swędzenia skóry głowy. Wszy mogą powodować silne swędzenie skóry głowy. Ponadto, swędzenie może być spowodowane czymkolwiek, od nieszkodliwej reakcji alergicznej do bardziej poważnej choroby.

Swędzenie, pieczenie i podrażnienie skóry głowy może być spowodowane np. przez grzyby. Łupież również może powodować swędzenie. Jeśli masz suchą lub tłustą skórę głowy, skóra głowy zazwyczaj zacznie swędzieć. Różne rodzaje egzemy i łuszczycy również będą powodować swędzenie skóry głowy.

Może być więc wiele różnych powodów, dla których swędzi Cię skóra głowy. Oprócz swędzenia, możesz również odczuwać podrażnienie i ból. Jeśli drapiesz się i drapiesz tak mocno, że naruszasz skórę, może to być bolesne. Istnieje również ryzyko, że rana zostanie zainfekowana bakteriami. Dlatego tak ważne jest, aby zaradzić swędzeniu, gdy tylko je zauważysz.

Zapobieganie i leczenie

Filmik: 3 kroki do walki ze swędzącą skórą głowy

Zobacz tutaj: Jak leczyć swędzącą skórę głowy

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy swędzi Cię skóra głowy, jest sprawdzenie, czy nie ma na niej wszy (chyba że jesteś łysy, wtedy nie musisz się martwić o wszy). Jeśli wszy są obecne, może to wyjaśnić, dlaczego swędzi. A jeśli przyczyną swędzenia są wszy, swędzenie szybko zniknie, gdy wszy znikną. Jeśli nie masz wszy, zastanów się, czy nie używasz zbyt ostrego szamponu na skórze głowy. A jeśli nie, powinieneś mieć swędzenie sprawdzone przez lekarza.

Przyczyny swędzenia skóry głowy mogą być bardzo różne, więc samodzielne znalezienie przyczyny może być trudne.

Gdy swędzenie występuje na skórze głowy, oczywistą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest szampon. Jeśli jednak zmiana szamponu nie pomaga, a przyczyną swędzenia jest na przykład egzema, łuszczyca lub alergia, należy udać się do lekarza, aby pozbyć się swędzenia.

Rozwiązaniem może być kuracja tabletkami z lekami antyhistaminowymi lub maścią czy kremem przeciwświądowym.

W przypadku swędzenia spowodowanego przez grzyby na skórze głowy, szampon ze składnikami przeciwgrzybicznymi może często rozwiązać problem. Łupież jest również spowodowany przez grzyby, więc szampon przeciwłupieżowy lub szampon przeciw grzybom na skórze głowy może często pozbyć się łupieżu. Jeśli łupież jest bardzo dotkliwy, konieczne może być leczenie tabletkami lub kremem/maścią.

Jednak wiele osób woli walczyć z łupieżem za pomocą naturalnych alternatyw. Nasze Scalp Serum to skuteczna kuracja dla suchej skóry głowy z naturalnym antyseptycznym Tea Tree olejkiem.

Zabieg na skórę głowy zapobiega swędzeniu, działa kojąco i łagodząco.

PRZECZYTAJ: Jak pozbyć się swędzenia skóry głowy

Egzema skóry głowy

Egzema to bardzo powszechna choroba skóry, na którą cierpi wiele osób. Egzema może występować na całym ciele, w tym na skórze głowy. Kiedy masz egzemę, Twoja skóra staje się czerwona, podrażniona i swędząca, a także może puchnąć. Później, skóra może stać się sucha i łuszcząca się. Niektórzy ludzie mogą zachorować na egzemę tylko raz w życiu, podczas gdy inni cierpią na nią przez całe życie.

Istnieje kilka różnych rodzajów egzemy, które mogą dotyczyć skóry głowy. Ogólnie rzecz biorąc, egzema skóry głowy jest zazwyczaj gorsza w zimie, kiedy wilgotność jest niska, a jest zimno i wietrznie.

Wypryski na skórze głowy wymagają stosowania kremów nawilżających. Na skórze głowy można zatem przestawić się na szampon, który nie wysusza tak bardzo skóry głowy. Nasz szampon Hair Clean skutecznie myje włosy, działa przeciwświądowo i zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, który skutecznie zwalcza bakterie.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Egzema łupieżowa

Egzema łupieżowa, znana również jako wyprysk łojotokowy, może powodować łuszczenie i swędzenie skóry głowy. Łojotok jest często spotykany u niemowląt (tutaj jest typowo nazywany ciemieniucha) oraz u młodszych mężczyzn i ogólnie u dorosłych. Łupież jest spowodowany przez grzyb drożdżowy, który żyje w tłustej skórze, zwany Pityrosporum Ovale.

W przypadku wyprysków skóry głowy można stosować przeciwgrzybiczny szampon do włosów i/lub olejek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak pozbyć się wyprysków z łupieżem

Egzema słoneczna

W przypadku egzemy słonecznej, skóra swędzi i pojawia się czerwonawa wysypka z małymi guzkami lub pęcherzami. Jest to spowodowane reakcją na promienie słoneczne, albo dlatego, że źle tolerujesz słońce, albo dlatego, że przebywasz na słońcu zbyt długo. Osoby bez włosów na głowie są oczywiście szczególnie podatne na oparzenia słoneczne skóry głowy, ale każdy może dostać oparzenia słonecznego na skórze głowy. Leczenie polega na nawilżaniu - i oczywiście unikaniu słońca przez pewien czas.


Tłusta skóra głowy

Tłusta skóra głowy to problem, na który cierpi wiele osób. Jeśli masz problemy z tłustą skórą głowy, Twoje włosy szybko staną się tłuste i oklapnięte, a żeby tego uniknąć nie myj włosy codziennie.

Objawy i przyczyny

Częste mycie włosów w rzeczywistości pogarsza sytuację, ponieważ kiedy myjemy włosy, odtłuszczamy skórę głowy i usuwamy naturalną warstwę oleju. Dla organizmu jest to sygnał, że gruczoły łojowe zaczynają produkować więcej sebum, aby chronić skórę głowy przed nadmiernym wysuszeniem. Kiedy skóra głowy produkuje więcej sebum, skóra głowy i włosy stają się bardziej tłuste. Jeśli masz problemy z przetłuszczającymi się włosami, przeczytaj tutaj jak pozbyć się przetłuszczających się włosów.

Każdy może mieć tłustą skórę głowy, ale często istnieje związek między tłustą skórą głowy a tłustą i pozbawioną blasku skórą, spowodowaną zwiększoną produkcją sebum i zatkanymi gruczołami łojowymi.

Zapobieganie i leczenie

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla tłustej skóry głowy jest pominięcie mycia włosów co drugi dzień. Na początku może to być niewygodne, ponieważ włosy stają się tłuste, ale stopniowo będzie się to poprawiać. W dni, w które nie myjesz włosów, możesz używać suchego szamponu, ponieważ wchłania on olej ze skóry głowy.

Można mieć tłustą skórę głowy i suche włosy. Szampon powinien być jednak delikatny dla skóry głowy, a następnie należy zastosować odżywkę i odżywki na końce włosów. Pamiętaj, że odżywkę należy stosować tylko na końce włosów, a nie na skórę głowy - w przeciwnym razie ryzykujesz, że skóra głowy będzie się niepotrzebnie przetłuszczać.

Istnieje wiele łagodnych szamponów do przetłuszczającej się skóry głowy i włosów, w tym te zawierające naturalne składniki. Na przykład, nasz szampon Hair Clean jest świetny do usuwania tłuszczu i produktów do stylizacji ze skóry głowy i włosów.

Jeśli tłusta skóra głowy jest spowodowana problemami z trądzikiem i wypryskami, lekarz może Ci pomóc. Leczenie tabletkami może również pomóc w problemach ze skórą głowy. Maść lub krem do skóry z przebarwieniami można również stosować na skórę głowy.

Filmik: 3 kroki w walce z przetłuszczającymi się włosami.

 Zobacz tutaj: Jak pozbyć się przetłuszczających się włosów

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Łuszczyca skóry głowy

Łuszczyca jest chorobą zapalną, która jest stanem zapalnym skóry. Objawy łuszczycy to czerwone, zgrubiałe plamy na skórze, które są zazwyczaj wyraźnie zarysowane. Łaty będą często pokryte białawą, błyszczącą łuską. Dotknięte obszary mogą swędzieć.

Łuszczyca skóry głowy jest bardzo częstym typem łuszczycy, dotykającym około jednej na dwie osoby z łuszczycą. Zazwyczaj występuje w linii włosów za uszami, na karku lub na czole, gdzie pojawia się jako lekko czerwone plamy lub swędzące, zgrubiałe obszary łusek.

Łuszczycy nie da się wyleczyć, ale można leczyć jej objawy. Należą do nich kremy, maści, szampony, pianki i linimenty. Dodatkowo rozwiązaniem może być fototerapia, leczenie klimatyczne za pomocą kąpieli lub leczenie ogólnoustrojowe za pomocą tabletek lub zastrzyków. Nasz asortyment do włosów nawilża skórę głowy i działa przeciwświądowo.


Pryszcze na skórze głowy

My, ludzie, możemy mieć pryszcze w każdym miejscu na naszym ciele - nawet na skórze głowy. Gdziekolwiek są, stanowią szpecący problem dla wielu osób. I chociaż są mniej widoczne na skórze głowy - jeśli oczywiście masz włosy - nadal mogą być bolesne, zaognione i niekomfortowe. Szczególnie w okresie dojrzewania, pryszcze pojawiają się na policzkach, czole, plecach i skórze głowy. Ale dorośli również mogą cierpieć z powodu tych zapalnych szkodników.

Unikaj wyciskania pryszczy tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ mogą one szybko stać się siedliskiem brudu i bakterii, które mogą powodować blizny i bolesne infekcje. Właściwym leczeniem i profilaktyką jest dobre oczyszczanie, o którym więcej przeczytasz tutaj w poradniku o pryszczach na skórze głowy.

Pryszcze na skórze głowy, podobnie jak krostki w każdym innym miejscu na ciele, są spowodowane zatkaniem gruczołów łojowych. A kiedy produkujesz dużo hormonów, produkujesz również dużo sebum, które zatyka pory, powodując niewielki stan zapalny skóry.


Łupież na skórze głowy

Małe białe płatki skóry na ramionach to znak, że masz łupież na skórze głowy. Dzieje się tak dlatego, że łupież to martwe komórki skóry, które złuszczają się i przesypują przez włosy i na ubrania. Ilość łupieżu może być bardzo różna. Ludzie, którzy mają dużo łupieżu są również często ci, którzy doświadczają białych łuszczących się ramion.

Mężczyźni, kobiety i młodzież mogą cierpieć na łupież, który nie jest chorobą ani nie jest zaraźliwy. Nie oznacza to jednak, że jest on mniej nieestetyczny. Dzięki zestawowi do włosów Australian Bodycare, możesz zadbać o swoją łuszczącą się skórę głowy.

Łupież jest często określany jako białe płatki, ale w rzeczywistości łupież może być również bardziej tłustym stanem skóry głowy, któremu towarzyszy żółto-brązowa tłusta powierzchnia, którą można zdrapać paznokciem. Niezależnie od rodzaju łupieżu, często pozostawia on skórę głowy suchą i swędzącą.

Dlatego też, jeśli masz swędzącą skórę głowy, ważne jest, aby ustalić, czy to łupież i czy nie jesteś siedliskiem wszy, którymi łatwo i szybko można się zarazić. Dowiedz się, co powoduje łupież i co możesz z nim zrobić w tym poradniku na temat łupieżu skóry głowy.


Ból skóry głowy

Większość ludzi doświadczyła bólu skóry głowy. Być może masz pryszcza, masz infekcję grzybiczą lub zbyt ostro farbujesz włosy. W każdym przypadku może to powodować ból skóry głowy.

Wiele kobiet zna zapewne problem bolącej skóry głowy po dniu spędzonym z włosami spiętymi w ciasny kucyk. Kiedy włosy są poluzowane, powoduje to bolesne uczucie, które jest odczuwalne zarówno w skórze głowy, jak i we włosach. W rzeczywistości to mieszki włosowe są przyczyną bólu. Ponieważ każdy mieszek włosowy wyposażony jest w zakończenie nerwowe, cały włos jest częścią jednego układu nerwowego. Ciasna fryzura ciągnie więc za zakończenia nerwowe, a kiedy włosy są poluzowane, zakończenia nerwowe znów dostają "powietrze" - a to może powodować bolesne uczucie.

Niezależnie od przyczyny bólu skóry głowy, będzie on często związany z bólem głowy. Dzieje się tak, ponieważ skóra jest dotknięta w taki czy inny sposób.


Ból skóry głowy

Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, często będzie ona odczuwana jako sucha i delikatna. Tak jak skóra na twarzy może odczuwać swędzenie, suchość, napięcie i podrażnienie, tak samo skóra głowy. Każdego dnia jest ona narażona na działanie różnych czynników, takich jak zanieczyszczenia i stres, które mogą uczynić ją szczególnie wrażliwą.

Może to powodować uczucie swędzenia, suchości i delikatności. W tym miejscu może pojawić się łupież, ponieważ mikroorganizmy skóry głowy namnażają się i rozwijają znacznie szybciej, co skutkuje łupieżem tłustym lub suchym.

Monotonna dieta oraz stosowanie ostrych szamponów i produktów do stylizacji mogą przyczynić się do tego, że skóra głowy będzie odczuwała ból. Dlatego tak ważne jest między innymi stosowanie zdrowej i zróżnicowanej diety oraz unikanie stresu. O skórę głowy można zadbać na przykład stosując okłady do włosów Australian Bodycare, które skutecznie łagodzą i chłodzą podrażnioną skórę głowy. Przeczytaj więcej o tym, jak pokonać bolącą skórę głowy tutaj.


Blizny na skórze głowy

Blizny skóry głowy to bardzo częsta przypadłość. Ale czym dokładnie jest bliznowacenie skóry głowy? Blizny na skórze głowy to nagromadzenie tłuszczu i martwych komórek skóry, które są normalnie usuwane ze skóry głowy. Może dotknąć każdego, ale najczęściej spotykane jest u dzieci.

Jest to forma egzemy łupieżowej, która powoduje, że osoba dotknięta chorobą ma tłusty łupież, który może mieć żółtawy, brązowy lub czerwonawy kolor. Termin blizny jest często używany do opisania dzieci z tymi objawami, podczas gdy egzema jest używana do opisania stanu u dorosłych. Zazwyczaj stan ten jest spowodowany przez grzyb drożdżowy Pityrosporum Ovale, który żyje naturalnie na skórze głowy, ale przekształca się w łupież, jeśli warunki są sprzyjające.

Blizny wymagają leczenia i ważne jest, aby zachować odpowiednią higienę skóry głowy. Można to zrobić na przykład za pomocą okładu do włosów od Australian Bodycare, który ma właściwości antybakteryjne, a jednocześnie łagodzi dyskomfort spowodowany bliznami na skórze głowy.


Miażdżyca skóry głowy

Jeśli zauważysz guzek na skórze głowy, powinieneś poddać go kontroli lekarskiej. Może to być atheroma, która jest inną nazwą guzka łojowego, torbieli łojowej lub torbieli mieszka włosowego.

Miażdżyca jest torbielą (jamą wypełnioną płynem), która powstała w wyniku zablokowania gruczołu łojowego, który wypełnił się nagromadzonymi złuszczonymi komórkami skóry i łojem. Miażdżyca może mieć wielkość od kilku milimetrów do 5-10 mm lub nawet większą.

Miażdżyce są nieszkodliwe, ale jeśli znajdują się w miejscu, które jest uciążliwe lub kosmetycznie nieestetyczne, można je usunąć chirurgicznie. Jeśli miażdżyca ulegnie zakażeniu, objawy będą podobne do tych, które występują w przypadku ropnia. Skóra będzie odczuwać ciepło, obrzęk, stanie się czerwona i delikatna. Zainfekowany miażdżyc powinien zostać usunięty. Jeśli wolisz alternatywne metody leczenia, to między innymi olejek z drzewa herbacianego twierdzi, że jest skuteczny w walce z miażdżycą i ropniami.


FAQ na temat skóry głowy


Jaka jest różnica między łupieżem a suchą skórą głowy?

Kiedy masz suchą skórę głowy, możesz zauważyć, że swędzi i obsypuje się suchym, białawym łupieżem. Jednak sucha skóra głowy i łupież to nie to samo. Łupież jest spowodowany infekcją grzybiczą i zazwyczaj wytwarza tłusty, żółtawy łupież, podczas gdy sucha skóra głowy jest spowodowana suchością skóry.


Co zrobić z suchą skórą głowy?

Pierwszą rzeczą, którą należy spróbować, jeśli skóra głowy jest sucha, jest przejście na łagodniejszy szampon i pominięcie niektórych myć włosów. Możesz również użyć olejku do suchej skóry głowy. Jeśli to nie zadziała, należy zlecić lekarzowi kontrolę skóry głowy, ponieważ mogą istnieć różne inne przyczyny suchości skóry głowy.

Kuracja do włosów dla suchej skóry głowy


Co powoduje suchość skóry głowy?

Sucha skóra głowy jest spowodowana tym, że gruczoły łojowe nie produkują wystarczającej ilości sebum i dlatego skóra staje się sucha. Różne choroby mogą również powodować suchość skóry głowy. Wreszcie, zima jest ciężka dla skóry i skóry głowy, która ma tendencję do wysychania przy zimnej, wietrznej pogodzie.


Dlaczego boli mnie skóra głowy?

Skóra głowy może boleć, ponieważ swędzi, ponieważ skóra jest wrażliwa i podrażniona, ponieważ masz egzemę lub z jakiegokolwiek innego powodu. Przyczyn może być wiele i może być również spowodowana chorobą, dlatego zawsze należy udać się do lekarza na kontrolę, jeśli ból skóry głowy występuje przez dłuższy czas i z niewyjaśnionych przyczyn.


Dlaczego swędzi mnie skóra głowy?

Przyczyn swędzenia skóry głowy może być wiele. Może to być spowodowane suchą skórą głowy, tłustą skórą głowy, grzybami, łuszczycą, egzemą lub czymś zupełnie innym. I oczywiście może to być również spowodowane przez wszy. Nasz szampon hair clean skutecznie przeciwdziała bakteriom na skórze głowy, które powodują łupież, swędzenie i podrażnienia.


Dlaczego moja skóra głowy nieładnie pachnie?

Może być kilka różnych powodów, dla których doświadczasz nieprzyjemnego zapachu na skórze głowy. Może to być spowodowane między innymi grzybem, tłustą skórą głowy lub egzemą. W skrócie: Skóra głowy, która nie do końca jest w równowadze. Oczywiście, może to być również spowodowane tym, że nie myjesz włosów wystarczająco często.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie