Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym jest żel aloesowy?

Żel aloesowy jest uzyskiwany z rośliny aloesu, który jest znany od tysięcy lat z jego właściwości leczniczych. Czysty żel aloesowy to przezroczysty żel, który można zobaczyć w środku liścia aloesu.

Oznacza to, że żel aloesowy jest produktem czysto naturalnym, który może być stosowany do wielu różnych celów. Można go kupić w postaci kremów, szamponów i innych produktów do pielęgnacji skóry do użytku zewnętrznego, a także w postaci napojów i soków do użytku wewnętrznego.

Żel aloesowy jest naprawdę uniwersalny środek, który można wykorzystać do wielu różnych celów, i zaleca się, aby zawsze mieć tubkę żelu aloesowego w domu. Wtedy masz skuteczną pomoc przeciwko oparzeniom słonecznym, drobnym oparzeniom, ranom mrozowym, ukąszeniom owadów, otarciom skóry, drobnym skaleczeniom, suchym dłoniom, suchym stopom lub ustom, podrażnieniom skóry i czerwonym plamom po goleniu lub depilacji i wielu innym rzeczom.

Żel aloesowy dostępny jest również w postaci napoju aloesowego lub jako suplement diety w diecie aloesowej, dzięki czemu możesz korzystać z wielu dobroczynnych właściwości aloesu również wewnętrznie.

Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi
Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi - Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne

Do czego można wykorzystać żel aloesowy?

Żel aloesowy działa chłodząco i kojąco, hamuje swędzenie skóry, odbudowuje skórę. Dodatkowo ma działanie zmiękczające i gojące. Dzięki tak wielu różnym właściwościom, aloes jest idealny do leczenia:

 1. Drobnych oparzeń.
 2. Oparzeń słonecznych - oraz jako profilaktyka.
 3. Podrażnień spowodowanych mrozem.
 4. Ukąszeń owadów.
 5. Otarć naskórka oraz skaleczeń i zadrapań.
 6. Niepowikłanych zmian na skórze np. popękane wargi, obolałe brodawki sutkowe po karmieniu piersią lub gdy dziecko ma zaczerwienioną pupę itp.
 7. Suchych i popękanych dłoni i stóp.
 8. Czerwonych guzków i małych skaleczeń po depilacji i goleniu.
 9. Rozstępów w czasie ciąży.
 10. Trądziku.
 11. Egzemy, łuszczycy i innych dolegliwości skórnych.
 12. Łupieżu i tłustej lub suchej skóry głowy.

Jak powstaje żel aloesowy

Żel aloesowy powstaje z przejrzystego żelu znajdującego się w środku szaro-zielonych liści aloesu. Żółtawo-zielony sok znajdujący się tuż pod powierzchnią liścia ma działanie lekko przeczyszczające i może podrażniać skórę.

Natychmiast po zbiorze liście aloesu są myte, a żel jest wyciskany z liści. Następnie jest on mikrofiltrowany i pasteryzowany metodą HTST w celu zabicia wszelkich mikroorganizmów. Metoda ta pozwala na zachowanie użytecznych właściwości i uniknięcie konieczności dodawania środków konserwujących.

Żel aloesowy jest dalej przetwarzany na gotowe produkty do pielęgnacji skóry lub napoje w tych samych rygorystycznych warunkach higienicznych jak przy zbiorze. Zarówno surowce, jak i gotowe produkty poddawane są ciągłym analizom laboratoryjnym.

Istnieje ponad 300 różnych odmian aloesu, ale nie wszystkie z nich posiadają właściwości lecznicze. Aloes nie jest odporny na mróz. Dlatego rośnie tylko w tropikalnych i subtropikalnych częściach świata.


Żel aloesowy na twarz

Aloes jest znany z działania zmiękczającego i nawilżającego na skórę. Ponadto aloes ma działanie regenerujące i jest znany z tego, że spowalnia starzenie się skóry.

W związku z tym każdy może odnieść korzyści ze stosowania produktów zawierających żel z aloesu podczas codziennego mycia i oczyszczania skóry. Do codziennej pielęgnacji skóry można stosować kremy na dzień i na noc oraz kremy pod oczy z aloesem. Osoby z problemami skórnymi, takimi jak trądzik i tłusta skóra lub egzema, łuszczyca i inne dolegliwości skórne również odniosą korzyści ze stosowania żelu aloesowego do twarzy.


Żel aloesowy do włosów

Jeśli masz problemy z łupieżem, podrażnioną skórą głowy, przetłuszczającymi się włosami lub suchymi włosami, warto wypróbować szampon i odżywkę zawierające żel z aloesu. Aloes znany jest z właściwości pielęgnujących i nawilżających. Jednocześnie produkty do włosów z żelem z aloesu są łagodne i delikatne, więc mogą ich używać wszyscy członkowie rodziny.

Produkty do włosów z żelem z aloesu pomagają ustabilizować skórę głowy. Ponieważ aloes pomaga powstrzymać swędzenie, ma działanie dezynfekujące i antybakteryjne oraz jest skuteczny w walce z infekcjami grzybiczymi i wirusowymi, produkty te są skuteczne nie tylko w przypadku łupieżu, ale także egzemy, łuszczycy i innych dolegliwości skórnych.

Poza nawilżaniem i pielęgnacją włosów, aloes daje dodatkową korzyść w postaci gładszych i bardziej błyszczących włosów.


Żel aloesowy dla skóry

Aloes jest znany przede wszystkim jako naturalny środek stosowany do wielu różnych rodzajów pielęgnacji skóry - od codziennej pielęgnacji twarzy po leczenie różnych dolegliwości skórnych. Do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała można używać produktów oczyszczających, produktów do mycia i kremów zawierających żel aloesowy.

Ale możesz również stosować kremy i produkty zawierające żel aloesowy do specjalnych potrzeb, np. uniknięcia czerwonych guzków i dyskomfortu po goleniu i depilacji lub jako szybki i skuteczny codzienny środek na zadrapania i otarcia skóry, drobne oparzenia, oparzenia słoneczne, suchość dłoni lub stóp oraz w wielu innych sytuacjach wymagających szybkiego ukojenia, schłodzenia i przywrócenia dobrego stanu skóry.

Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi
Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi - Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne

Żel aloesowy jako produkt do picia

Aloes posiada wiele fantastycznych właściwości. Można je wykorzystać nie tylko w kremach i produktach do pielęgnacji skóry, ale również w napojach.

Napoje z żelem aloesowym to aloes w skoncentrowanej, płynnej postaci. Już kilka łyżek dziennie pokryje Twoje dzienne zapotrzebowanie. Możesz go pić w postaci żelu, a jeśli wolisz, możesz go też wymieszać w smoothie lub z sokiem.

Produkty z aloesu mogą poprawić i zrównoważyć Twoje trawienie oraz wzmocnić resztę Twojego organizmu. Żel z aloesu może między innymi pomóc wzmocnić odporność, złagodzić zgagę, wyregulować równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, znormalizować równowagę trawienia i zapobiec zaparciom i luźnym stolcom, zapewnić bardziej stabilny poziom cukru we krwi i oczyścić organizm z nagromadzonych odpadów i toksyn.

Jeśli nieświeży oddech jest problemem lub masz obolałe lub podrażnione dziąsła, paradontozę, pęcherze w jamie ustnej, afty lub ból gardła, możesz użyć produktów do picia z żelem aloesowym jako płukanki do ust.


Gdzie można kupić żel aloesowy?

Żel aloesowy do skóry, włosów lub do użytku wewnętrznego można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, w aptece lub w sklepach internetowych. Niektóre produkty, zwłaszcza te do picia, są również sprzedawane w niektórych supermarketach.

Nie wszystkie produkty z aloesem zawierają taką samą ilość aloesu, dlatego należy dokładnie sprawdzać przy zakupie produktów.

Możesz oczywiście zdecydować się na samodzielne wykonanie żelu aloesowego, ale wymaga to czasu i wiedzy na temat procesu produkcji. A także wymaga ogromnej liczby roślin aloesu, aby wyprodukować tylko trochę żelu aloesowego. Większość ludzi woli więc kupić gotowy żel aloesowy.

Aloe vera żel może być stosowany przez całą rodzinę i ludzi w każdym wieku. Dlatego dobrze jest mieć zawsze tubkę w apteczce, w kuchni i w walizce podczas podróży - gotową do leczenia małych skaleczeń, oparzeń słonecznych, oparzeń, popękanej i suchej skóry i wielu innych rzeczy.

Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi
Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi - Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne

FAQ na temat żelu aloesowego


Czy żel z aloesu pomaga na trądzik?

Żel aloesowy jest bardzo skutecznym środkiem przeciwko trądzikowi, wypryskom i tłustej cerze, ponieważ aloes ma działanie antybakteryjne. Jednocześnie jest to produkt łagodny, który koi i odżywia skórę. Jeśli masz problemy z trądzikiem, możesz skorzystać z aloesu, zarówno zewnętrznie na skórę, jak i jako suplement diety, który działa od wewnątrz.


Gdzie mogę kupić żel aloesowy?

Możesz kupić różne produkty z żelem aloesowym tam, gdzie zwykle kupujesz produkty do pielęgnacji skóry. To znaczy w drogeriach, w sklepach ze zdrową żywnością i w aptece. Często niektóre z tych produktów można znaleźć w supermarketach.


Jak należy przechowywać żel aloesowy?

Wiele różnych produktów zawierających żel aloesowy może być po prostu przechowywanych w temperaturze pokojowej. Produkty do picia zawierające żel aloesowy mogą być przechowywane również w temperaturze pokojowej, ale po otwarciu powinny być przechowywane w lodówce. Większość ludzi woli również pić żel aloesowy na zimno.


Do czego można wykorzystać żel aloesowy?

Żel aloesowy może być stosowany do wielu różnych celów. Ma korzystny wpływ na skórę i włosy, jest przydatny przy oparzeniach słonecznych, drobnych oparzeniach, ukąszeniach owadów, otarciach skóry, małych skaleczeniach i zadrapaniach, suchych i popękanych dłoniach i stopach oraz przy podrażnieniach skóry po goleniu i depilacji. Ponadto, aloes może być przyjmowany wewnętrznie i ma korzystny wpływ na żołądek i układ trawienny.


Czym jest żel aloesowy?

Aloe vera gel to przezroczysty żel, który można znaleźć w liściach rośliny aloesu. Żel ten jest stosowany w wielu produktach do pielęgnacji skóry, włosów i do użytku wewnętrznego. Żel aloesowy działa kojąco i chłodząco, hamuje swędzenie skóry, wspomaga gojenie i dezynfekuje. Dodatkowo wzmacnia i odbudowuje organizm.


Czy żel aloesowy jest dobry dla włosów?

Aloes znany jest ze swoich właściwości leczniczych, dezynfekujących i przeciwświądowych, a także z tego, że jest skuteczny w walce z infekcjami grzybiczymi, dlatego jest skutecznym środkiem na łupież, swędzącą skórę głowy oraz suchą lub tłustą skórę głowy. Żel z aloesu pomaga ustabilizować skórę głowy.


Dlaczego warto pić żel aloesowy?

Napoje aloesowe zawierają dużą ilość witamin, minerałów, aminokwasów i antyoksydantów, które wzmacniają organizm. Ponadto napoje z aloesu działają oczyszczająco i stabilizująco na żołądek i układ trawienny. Aloes wzmacnia odporność, stabilizuje poziom cukru we krwi i jest skuteczny w walce ze zgagą.


Czy mogę zrobić swój własny żel aloesowy?

Możesz zrobić swój własny żel aloesowy, ale jest to długi proces, i naprawdę trzeba dużo roślin aloesowych tylko po to, aby uzyskać niewielką ilość żelu aloesowego. Większość ludzi woli więc kupić swój żel aloesowy jako gotowy produkt.

Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi
Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Żel aloesowy na oparzenia słoneczne, przeciw pieczeniu i świądowi - Nawilża i łagodzi swędzącą i podrażnioną skórę i oparzenia słoneczne

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie